Утвердження норм соціальної справедливості у поезії Р. Бернса «Чесна бідність» - Твір Зарубіжна література

Утвердження норм соціальної справедливості у поезії Р. Бернса «Чесна бідність» - Твір Зарубіжна література

РОБЕРТ БЕРНС

Важливими рисами, характерними для поезії Р. Бернса, були сильне життєстверджуюче начало, всеохоплюючий інтерес до реалій життя, глибокий демократизм і протиставлення своєї творчості нормам, смакам дворянських та буржуазних верств тогочасної Шотландії.

Творчість Р. Бернса має народну основу. У вірші «Чесна бідність» оспівано мрії, надії шотландських селян, їх бунтарський дух. Автор висловив захоплення почуттям гордості та самоповаги простої людини, засудив верствову бундючність.

Стилізований під народну шотландську пісню, вірш звучить ніби скоромовка або жартівлива пісня:

Бундючиться вельможний лорд,

Що сотні слуг у нього;

Дурний, як пень, лихий, як чорт,

А строїть з себе Бога.

Нічого, нічого,

Що стрічка й хрест у нього,

Бо хто розумний чоловік,—

Сміється з того всього.

Перед нами постають у своєму непривабливому вигляді багач, лорд і король, яким протиставлено не образи людей, а народну мудрість, яка стверджує:

Знання — лиш карб, людина — скарб, Цінніший від усього... А чесним бути в бідності -Найвище од усього...

Отже, Р. Берне переконливо довів своєю поезією, що прагнення соціальної справедливості є одвічною недосяжною мрією трудового народу.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.