Добро і зло в п’єсі С.Маршака «Дванадцять місяців» - Твір Зарубіжна література

Добро і зло в п’єсі С.Маршака «Дванадцять місяців» - Твір Зарубіжна література

САМУЇЛ МАРШАК

Самуїл Маршак, відомий російський письменник, написав багато віршів і казок для дітей. Його перу належить обробка казки видатної чеської письменниці Божени Нємцової «Дванадцять місяців». У цьому творі, як і в будь-якій казці, ведуть боротьбу добро і зло. Втіленням добра є образ пасербиці, зла — образи мачухи та її рідної дочки.

Пасербиця — мила, лагідна дівчинка, якій погано живеться, бо мачуха та її дочка змушують її тяжко працювати.

Дівчина підкоряється наказам, навіть коли вони змушують йти до лісу взимку за пролісками. Завдання це виконати неможливо, бо взимку квіти не ростуть. Та жадібним мачусі з дочкою заманулося мати великий кошик золота.

Пасербиця, розуміючи безглуздість завдання, змушена йти. У лісі вона зустрічає дванадцять місяців, які бачать, що дівчина лагідна, добра, ввічлива, і вирішують їй допомогти.

Так, за допомогою місяців пасербиця виконує завдання, повертається додому. А злу мачуху та її рідну дочку пізніше було перетворено на собак.

Отже, і в цій казці добро перемагає зло.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.