Уславлення справжніх людських рис у вірші Р. Бернса «Чесна бідність» - Твір Зарубіжна література

Уславлення справжніх людських рис у вірші Р. Бернса «Чесна бідність» - Твір Зарубіжна література

РОБЕРТ БЕРНС

Видатний шотландський поет Роберт Берне народився у сім’ї селянина-бідняка. Він добре знав, як живеться бідним, тому й писав про це. Поет мав змогу порівнювати життя бідних та життя багатих. У вірші «Чесна бідність» Берне показує, що гідність, розум, благородство не надаються людині разом з титулом та багатством. Скоріше, навпаки: чим бідніша людина, тим кращі людські якості вона має. Користуючись протиставленням, поет зображує бідняків і багатіїв:

Хоч ми їмо черстві шматки,

Вдягаємось убого,

А в багача булки й шовки

Ми людяніш од нього. ... Що з того пустого Дворянства гербового? Шляхетний лух, шляхетний ум Шляхетніш того всього.

Ці порівняння не на користь багатіїв! Берне надає їм ще й таку характеристику:

Дурний, як пень, лихий, як чорт, А строїть з себе Бога.

Отже, поет прославляє бідних людей, яким притаманні найкращі риси характеру: порядність, доброта, чесність.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.