Мистецтво, що дарує життя (за казкою Г. К. Андерсена «Соловей») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Ще давні греки вважали мистецтво великою силою, яка не тільки здатна прикрасити життя людини, а навіть змінити його на краще.

Дійсно, мистецтво є дивовижним цвітом, який проростає з найпотаємніших глибиндуші і наповнює її небаченим сяйвом.

Тема мистецтва є однією з найголовніших у літературі. Своєрідно вона відбилася і в сюжеті казки Г. К. Андерсена «Соловей».

Маленька сіра пташка зачарувала своїм співом усіх підданих імператора. Та й сам він був у захваті від дивовижного співу. «Імператор був такий задоволений, що наказав дати соловейкові носити на шиї свій золотий черевик, але соловей тільки подякував: він уже мав досить нагороди.

— Я бачив сльози на очах імператора, це мій найкращий скарб. Я вже досить нагороджений!».

Але придворні таку скромність солов'я просто не розуміли і вважали звичайним кокетуванням. На жаль, люди не завжди здатні поціновувати моральні якості.

Як відомо з казки, імператорові подарували штучну пташку, і вона йому дуже сподобалася. А про живого солов'я усі швидко забули. Були навіть такі, що говорили, неначе живий соловей співає гірше. Тому штучна пташка мала багато почестей, а справжнього солов'я оголосили вигнаним за межі держави. Людям легше сприймати щось штучне, ніж справжнє мистецтво.

Але пташка зламалася. А через п'ять років сталося справді велике горе: імператор захворів і, казали, помирає. Соловей, почувши про біду імператора, поспішив прилетіти до нього, щоб своїми співами збудити надії, втішити його. І сталося диво: Смерть відступила! Так маленька сіра пташка виявилася сильнішою за могутню Смерть.

Чому так сталося? Тому, що соловей служив імператорові безкорисливо, від чистого серця, сповненого добрих помислів. У цьому був сенс його життя.

Отже, справжнє мистецтво дійсно вічне і здатне творити дива: пробуджувати людську душу і спонукати її до добра. І мудрий казкар Г. К. Андерсен ненав'язливо повчає читачів дарувати людям добро.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.