Кохання з першого погляду, або історія непохитного олов'яного солдатика (за казкою Г. К. Андерсена «Непохитний олов’яний солдатик» - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Чи буває кохання з першого погляду? Звичайно, буває. Воно приходить завжди неочікувано і вражає до глибини душі. Коли людина закохується, душа її наповнюється неземним блаженством, бажанням любити увесь світ і дарувати любов тому, кого кохаєш.

Казкові герої теж закохуються. Як, наприклад, непохитний олов'яний солдатик, герой казки Г. К. Андерсена. Він закохався в балерину. «Вона була вирізана з паперу, спідничка її була з найтоншого батисту, а маленька вузька блакитна стьожка спускалася, з плечей до пояса. Посередині стьожки сяяла позолочена троянда, така завбільшки, як усе личко дами». Маленька дама стояла на одній нозі, простягнувши руки вперед, а другу свою ногу підняла так високо, що олов'яний солдатик не міг її побачити і подумав, що у дами, як і в нього, тільки одна нога. Йому навіть було приємно, що у них є щось спільне. Олов'яний солдатик прагнув познайомитися з прекрасною балериною. Але такої нагоди не траплялося.

Закохані, як відомо, завжди проходять через певні випробування. Випали вони і на долю олов'яного солдатика. Він випав з вікна, плавав у човникові, побував у шлункові риби, а потім «один з хлопчиків схопив солдатика і ні з того ні з сього кинув його просто в палаючу піч».

Яскраве полум'я охопило його, але олов'яний солдатик думав лише про балерину. Раптом протяг підхопив маленьку даму, «і вона, як метелик, пурхнула в пічку, просто до олов'яного солдатика, запалала яскравим полум'ям — і її не стало». Наступного дня робітниця знайшла у пічці троянду, що почорніла, як вугілля, і олов'яне серце, яке до останнього подиху палало коханням.

Нічого не міг подарувати олов'яний солдатик маленькій прекрасній балерині, і якою навіть не був знайомий, але вірність свою зберіг. Виявляється, що кохання і першого погляду можна пронести крізь усе життя.

Таку зворушливу історію про кохання розповів читачам датський казкар Г. К. Андерсен.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.