Легенда про сміливих ліктів (за баладою Р. Л. Стівенсона «Вересовий трунок») - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ГЕРОЇЧНІ ПІСНІ ТА БАЛАДИ У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

В основі балади Р.Л. Стівенсона «Вересовий трунок» лежить шотландська народна легенда про таємницю вересового напою. Автор поєднав її з історичними фактами: боротьбою шотландського народу за свою незалежність.

У баладі Р. Л. Стівенсона згадуються пікти. Це народ, який у перші століття нашої ери жив на території Шотландії. Відомо, що пікти чинили запеклий опір завойовникам. За легендами, вони були маленькі на зріст, але дуже працьовиті і волелюбні.

Героями балади є двоє піктів (старий батько і син, «хлопець отрочих літ») і шотландський король. Хоча головними героями слід уважати батька й сина. Автор не називає імен героїв, досягаючи типовості персонажів. Батько й син стають уособленням цілого народу.

На прохання короля розкрити секрет приготування вересового напою, батько поросив кинути сина у морську безодню. Чому він так вчинив?

Владарю, казав я правду:

Від сина чекав біди.

Не вірив у мужність хлопця,

Який ще не мав бороди.

Мене ж не злякає тортура.

Смерть мені не страшна,

І вересового трунку

Зі мною помре таїна!

Навряд чи був у батька інший вихід. Адже залишити сина живим означало зробити його невільником, слугою короля. А для волелюбних піктів це означало ганьбу.

Автор весь час підкреслює єдність батька й сина: разом вони стояли на скелі, разом мовчали. Мудрий батько, розуміючи невідворотність долі, вибирає для Сина краще — миттєву смерть. Хлопчина мужньо й гідно її приймає. Батько теж помирає, але не відкриває секрет вересового напою.

Верес у творі стає також символом любові до рідної землі, життя, свободи, пролитої крові у боротьбі за незалежність. Слід зазначити, що вересовий напій у баладі є не просто уособленням національної традиції, а й символом духовної єдності піктів.

Такою була легенда про сміливих та мужніх піктів, яка навчає вірності Вітчизні й людській гідності. Маленькі пікти були справжніми героями, які уміли берегти таємниці свого роду.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.