Ян не перетворитися на ліліпута? - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - ДЖ. СВІФТ, Д. КОНАН ДОЙЛ - ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Як відомо з тексту роману Дж. Свіфта «Мандри Гуллівера», головний герой, Гуллівер, потрапив у Ліліпутію.

Жителі цієї країни, ліліпути, досить дивні. Вони у дванадцять разів менші за Гуллівера, але їм вдалося його зв'язати. Звичайно, герой міг вирватися з цієї неволі, адже він був сильним, але скорився, бо ліліпути-таки завдавали йому болю. Гуллівер дозволяв робити з собою що завгодно, покірно сприймав усі вчинки ліліпутів, бо вважав нетактовним порушувати закони гостинності. Незважаючи на те, що Людина-Гора, як ліліпути назвали Гуллівера, сприймав усі умови угоди, навіть якщо вони були принизливими для нього, він не був вільною людиною.

Гуллівер погоджується жити на прив'язі, дозволяє обшукувати кишені, схиляється перед імператором і починає говорити з ним улесливо й запопадливо. Слід сказати, що героя не тривожить ганебність його становища, і складається враження, що в нього немає жодних нарікань на свою долю.

Дивно, але велетень став маріонеткою у ліліпутів! Мабуть, атмосфера підлабузництва вплинула і на Гуллівера, і він теж пристосовується до певних умов життя.

Але стався один випадок, який змінив ставлення Гуллівера до ліліпутів. Героєві загрожувало страшне покарання з боку імператора ліліпутів: Гуллівера мали осліпити. На думку ліліпутів, очі Гулліверові зовсім не потрібні, «адже можна дивитися на світ очима міністрів». Тобто мета ліліпутів — нівелювати його як особистість, зробити з нього покірного слугу. Цей факт змусив його переглянути свої погляди. У Гуллівера прокидається людська гідність, що породжує рішучість, на шість до активних дій. Він тікає до Блефуска. А за кілька місяців повертається до Англії.

Я подумала про те, що жителі фантастичної країни Ліліпутії надто маленькі. Вони дуже метушливі, нагадують чимось комах, але живуть за людськими законами, розв'язують людські проблеми. Дрібні й нікчемні вони у ліліпутів, яких полонили улесливість, підлабузництво, ницість, підступність. їхнє королівство лише на перший погляд здається нормальним, а насправді ним править ницість і зло. Зробивши своїх героїв маленькими, Свіфт не хотів образити людей низьких на зріст.

Страшним є не маленький зріст, а маленька душа, не здатна на благородство.

Тому слід завжди пам'ятати, що ніколи, ні за яких обставин не треба забувати про людську гідність, яка не дозволить плазувати ні перед ким.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.