«Їм обом потрібен час...» (Своєрідність вирішення проблеми батьків і дітей) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - О. ГЕНРІ, ДЖ. ОЛДРІДЖ - КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Проблеми складних людських стосунків, роздуми про суттєві грані життя людини привертали увагу й відомого англійського письменника ДжеймсаОлдріджа. Зокрема, це стосується його оповідання «Останній дюйм».

У цьому творі письменник досить своєрідно порушує важливу і складну проблему «батьків і дітей», яку кожен розглядає по-своєму. Багато хто вважає, що між батьками й дітьми конфлікт є неминучим, його навіть неможливо розв'язати, оскільки сторони неспроможні зрозуміти одна одну. А інші стверджують, що такої проблеми не існує взагалі, адже батьки і діти — це два покоління, що приходять на зміну одне одному. Батьки передають естафету життя дітям і йдуть з ними однією дорогою. Цю проблему Дж. Олдрідж порушує в оповіданні «Останній дюйм».

Герої оповідання дуже самотні. І цей стан викликає у них депресію.

Самотній Бен у 43 роки припинив літати, втратив будь-яку надію знайти пристойну роботу. Від нього пішла дружина. Він залишився віч-на-віч зі своїми проблемами.

Мати Деві, Джоанна, що повернулася додому на Ліннен-стріт у місто Кембрідж, Массачусетс, хоча й живе так, як їй хочеться, навряд чи дуже щаслива. Її абсолютно не цікавить син.

Самотній Деві, якому найважче, адже він ще дитина. А будь-яка дитина не може почуватися нормально без батьківського піклування, материнської ласки, спокою в домі.

Під час зйомок у Червоному морі на Бена напали акули, він був тяжко поранений. І ось коли Деві побачив свого батька закривавленим, у нього виникло бажання допомогти, врятувати його. Бен розумів складність ситуації, адже Деві мав вести літак.

Батько і син потрапили у складну ситуацію, але спільне нещастя відіграло в даному разі певну роль, вони стали ближчими один до одного, допомагали один одному. Завдяки цьому вони й врятувалися, а єгипетські лікарі зробили диво, поставивши Бена на ноги.

Звісно, до повного порозуміння Бенові і Деві потрібно ще багато часу. «Усе склалося якнайкраще, але багато залежало від зустрічі з хлопцем: тут або все почнеться, або остаточно урветься, і, можливо, назавжди», Хочеться сподіватися, що батько і син все-таки порозуміються, стануть по-справжньому близькими, адже це потрібно їм обом.

Як відомо, життя — це боротьба. Людині завжди доводиться долати якісь труднощі, щоб досягти поставленої мети. Перемагають завжди сильні духом, цілеспрямовані особистості, які не бояться ніяких перешкод. Труднощі загартовують характери, зближують людей. Головне — не спасувати перед ними.

В оповіданні Дж. Олдріджа «Останній дюйм» є такі слова: «У житті не раз настають вирішальні хвилини і залишаються вирішальні дюйми». Важливо знайти сили їх здолати, зробити правильний вибір шляху. І проаналізувавши останні сторінки оповідання, віриш, що Бен і Деві успішно здолають ці останні дюйми до щастя.

Звичайно, порозуміння в екстремальній ситуації — не найкращий варіант. Слід взагалі не допускати конфліктних ситуацій між людьми чи напруження у стосунках між дітьми та батьками. Просто необхідно бути уважними, терплячими один до одного, намагатися вникати у проблеми рідних та близьких тобі людей. Краще не «зводити» «останніх дюймів», ніж потім долати їх.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.