ПЛАН - О. ТВАРДОВСЬКИЙ, Г. БЕЛЛЬ, М. ШОЛОХОВ - ЛІТЕРАТУРА ПРОТИ ВІЙНИ - 7 клас

ПЛАН - О. ТВАРДОВСЬКИЙ, Г. БЕЛЛЬ, М. ШОЛОХОВ - ЛІТЕРАТУРА ПРОТИ ВІЙНИ - 7 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Особливості образу оповідача та композиція оповідання М. Шолохова «Доля людини»

І. Поняття про композицію. (Композиція (лат, compositio — побудова, складання, поєднання, створення) — побудова твору, доцільне поєднання усіх його компонентів у художньо-естетичну єдність. Композиція показує взаємини, взаємозв'язки, взаємодію персонажів, сцен, епізодів, зображення подій, розділів твору. Компоненти композиції: експозиція, зав'язка, розвиток дії, кульмінація, розв'язка.)

II. Особливість композиції оповідання. (Це оповідання в оповіданні. Композиційна будова твору цікава тим, що в ньому епічна зав'язка поєднана з драматизмом сюжетних ситуацій та ліричним закінченням. Усі частини органічно переплітаються, утворюючи художню цілісність.)

III. Способи творення образу головного героя. (Автор використовує різноманітні способи творення образу головного героя. Відповідно до епічної, драматичної та ліричної побудови твору характер героя виявляється через авторські описи, у саморозкриттю та через взаєморозкриття.)

IV. Образ оповідача у творі. (У творі два оповідача: автор-оповідач та Андрій Соколов. Цей прийом дає авторові можливість показати життя об'ємніше, зобразити світ у складних взаємозв'язках.)


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.