ПЛАН - Ф.ПЕТРАРКА, ДЖ. БОККАЧЧО, М. СЕРВАНТЕС, В. ШЕКСПІР - ЗЛЕТ ЛЮДСЬКОГО ДУХУ В ЛІТЕРАТУРІ ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ- 8 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Доба європейського Відродження

I. Хронологічні межі Відродження. (Відродження, або Ренесанс (франц. renaissance— розквіт), — могутній ідеологічний і культурний рух, зумовлений переходом суспільства Західної та Центральної Європи до нової соціально економічної формації. Хронологічні межі періоду: з другої половини XIII ст. в Італії, з XIV і XVCT. в інших країнах до останньої чверті XVI — початку XVIІ ст.)

II. Відродження як реакція на кризу середньовічного релігійного світосприйняття. (Відродження стало реакцією на кризу середньовічного релігійного світо сприйняття. Спочатку Відродження спиралося на класичні зразки античної культури, так би мовити відроджувало їх (звідси і назва епохи), але і за своїм змістом, і за формами воно досить швидко переросло ці межі.)

III. Гуманізм як основа Відродження. (Для людей Відродження гуманізм — це все те, що допомагає вивчити і зрозуміти людину. Гуманістами називали тих, кого цікавили не сенс божественного, а призначення, доля, природа людини і людського.)

IV. Представники доби Відродження. (Ф. Петрарка, Дж. Боккаччо, Л. да Вінчі і Мікеланджело, Ф. Рабле, Е. Роттердамський, В. Шекспір та багато інших.)На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.