КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - МОЛЬЕР. ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ. «МІЩАНИН-ШЛЯХТИЧ» - КЛАСИЦИЗМ ЯК ХУДОЖНІЙ НАПРЯМ У ЛІТЕРАТУРІ XVII СТ. ФІЛОСОФСЬКЕ ТА ЕСТЕТИЧНЕ ПІДҐРУНТЯ КЛАСИЦИЗМУ. ОСНОВНІ ПРАВИЛА КЛАСИЦИЗМУ - 9 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

До теми «Мольєр. Життя і творчість. «Міщанин-шляхтич»»

І. Що вам відомо про шлях Мольєра до сцени?

Відмовившись продовжувати справу батька-шпалерника, Жан Батіст взяв собі сценічне ім'я Мольєр і вступив до трупи акторів, разом з якими заснував «Блискучий театр». Після розпаду колективу приєднався до акторської трупи Ш. Дюфрена. Знайшов себе в жанрі комедії. Після 13 років роботи в театральній провінції

1658 року Мольєр робить спробу завоювати паризьку сцену. Завдяки фарсу «Закоханий лікар» він отримав підтримку короля і театральне приміщення Пті-Бурбон. Подальші роки — боротьба за місце на сцені, напружена праця драматурга й актора і смерть майже на сцені.

2. Назвіть справжнє прізвище драматурга.

3. Розкажіть про Мольєра-актора.

Мольєр уславився як комедійний актор.

4. Дайте визначення комедії.

5. Дайте визначення трагедії.

6. У чому особливості комедій, створених Мольером?

Мольєр створює «високу комедію». Вона відрізняється від звичайної комедії введенням у сюжет елементів драматичної дії, змішанням в одному творі героїв із високих та низьких жанрів. У комедію Мольєр переносить високу моральну проблематику, яка притаманна трагедії, починає порушувати в комедії серйозні суспільні проблеми.

7. Які засоби комічного використовує Мольєр ?

Прийом певної невідповідності, створений ще Аристотелем. Суть прийому в тому, що сприйняття героєм самого себе і сприйняття його іншими — різне; це її створює комічний ефект.

8. Що є об'єктом сатири для Мольєра ?

«Завдання комедії, — писав Мольєр у передмові до п'єси «Тартюф», — полягає в тавруванні людських вад...» Отже, об'єктом висміювання в п'єсах драматурга стали недоліки суспільного ладу та людські вади.

9. Розкажіть історію створення комедії «Міщанин-шляхтич».

Комедія писалася на замовлення короля Людовика XIV, який, ображений турецьким послом, хотів, щоб Мольєр висміяв турецькі традиції та церемоніали. Драматург створив сцену посвячення в сан турецького мамамуші», яку схвалив король. Вона й стала поштовхом для створення п'єси і часткою її сюжету.)

10. Дайте характеристику Журдена.

11. Дайте характеристику дворян у комедії.

12. Схарактеризуйте слуг та їхню роль у комедії.

Образи Ніколь і Ков'єля протиставлені представникам дворянства — Доранту і Доримені а також недалекоглядному міщанству. Вони не мають освіти і грошей, але кмітливі від природи. Саме тому стають справжніми господарями ситуації. Саме вони впливають на долю своїх господарів і свою також. Мольєр зображує слуг із симпатією, з якою він ставився до представників народу. На прикладі слуг драматург поводить думку про те, що бездушне виконання обов'язку не є запорукою щастя.

13. У чому світове значення творчості Мольєра?

Мольєр продовжив гуманістичні традиції Шекспірівської драматургії, підніс комедійний жанр на якісно новий рівень розвитку; у розважальний жанр увів гостру сатиру. На відміну від інших сатириків, Мольєр таврував представників вищих верств населення. Мольєр звертається у своїх п'єсах до гострих проблем сучасності. Творчість цього письменника заклала основи для подальшого розвитку світової драматургії.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.