Повчальна історія про Попелюшку - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Ш. ПЕРРО, Г. К. АНДЕРСЕН, С. МАРШАК - ЛІТЕРАТУРНА КАЗКА - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

З усіх казок Ш. Перро мені найбільше подобається казка про гарну дівчинку з трохи дивним ім'ям — Попелюшка. Мені завжди хотілося допомогти їй виконати важку роботу, що давала їй зла мачуха, захистити від її чванливих і гонорових зведених сестер. Разом з нею я бігала на город за величезним гарбузом, який потім хрещена мати-чарівниця Попелюшки перетворила на розкішну визолочену карету, приносила щурів і мишей, що перетворювалися на коней та кучера. Раділазтого, що хрещена одягла її в розкішну сукню, гаптовану золотом, сріблом і самоцвітами, і з величезним задоволенням кружляла з нею на балу в парі з принцом, а потім переживала через те, що дівчинці довелося так швидко залишити бал, що вона навіть не попрощалася з коханим. Усіляко прагнула допомогти принцові знайти чарівну незнайомку, адже я знала, що то була Попелюшка.

Та диво усіх казок полягає в тому, що вони мають щасливий кінець: добро завжди перемагає зло. Принц все-таки знайшов Попелюшку, за кілька днів відгуляли весілля, і жили вони довго й щасливо багато-багато років.

Перегорнута остання сторінка казки, але диво не закінчується: воно залишається у душі. Можливо, саме тому ми знову й знову перечитуємо знайомий твір.

Відомий російський поет О. Пушкін, у творчій спадщині якого також є казки, писав: «Казка вигадка та в ній щось повчальне зрозумій». Яку ж науку можна узяти з казки Ш. Перро? Слід бути милосердним у ставленні до людей, щирим і добрим. Правду сказав один із героїв фільму про Попелюшку: «Ніякі хитрощі не можуть зробити зле серце добрим і щирим. Зв'язки зв'язками, але ж і совість треба мати». У казці кожен з героїв одержує по заслузі. Добро завжди переможе зло, яким би сильним воно не було.

А ще — важливо вміти прощати тих, хто тебе ображав, хоч робити це надзвичайно важко. До цього слід дорости душею, а не розумом.

Ось які таємниці приховує на своїх сторінках добре відома казка про Попелюшку.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.