Чи можна вважати «аморальною» книгою роман «Портрет Доріана Грея»? (Твір-роздум) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - Е. ЗОЛЯ, О. ВАЙЛЬД - РОМАН РАННЬОМОДЕРНІСТСЬКОЇ ДОБИ - 10 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Я вважаю, що книгу Оскара Вайльда «Портрет Доріана Грея» не можна відносити ні до моральних, ні до аморальних: істина, як завжди, десь посередині.

Як казав сам Вайльд, «Немає книг моральних або неморальних. Є книги добре написані або погано написані». І це також не є остаточною істиною, адже Доріан Грей прочитав «отруйну» книгу, що дав йому сер Генрі, і саме вона стала початком його падіння. Погано написана книга не може справити такого впливу. І книга аморальна не підштовхне до злочинів. Можна припустити, що роман Вайльда. як стверджували його сучасники, також був книгою на зразок «отруйних». Здається, що книга не винна. Американський письменник Генрі Торо стверджував, що «визначає долю людини те, як вона розуміє себе». Це аргумент на захист книги.

Можна припустити, що книга аморальна, якщо викликає заздрощі тих, хто важко працює, але не може собі дозволити багато чого з того, що має Доріан. Крім того, богемне життя, яке веде Доріан, виглядає привабливим, і порок в обличчі вродливого юнака не викликає відрази. На це можна знову відповісти вищезгаданими словами Торо. Дійсно, якою людиною ти станеш, залежить лише від тебе.

Ще одним аргументом за аморальність книги може бути те, що в ній автор звільнив красу, мистецтво від моралі. Але сам автор показав, як це діє на людину: в фіналі твору разом гинуть і Доріан Грей, і його портрет, бо він був уособленням душі героя.

Отже, чи можна вважати книгу аморальною? Як з'ясувалося, є аргументи як «за», так «проти». Знайомство з твором Вимагає тяжкої духовної праці над собою. І в цьому його беззаперечна користь для будь-кого.