КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ З ВИБІРКОВИМИ ВІДПОВІДЯМИ - Г. ІБСЕН - ВСТУП. ІЗ ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX - ПОЧАТКУ XX СТОЛІТЬ - 11 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

До теми «Із драматургії кінця XIX — початку XX століть. Генрік Ібсен «Ляльковий дім»»

1. Дайте стислу характеристику поетики «нової драми» Г. Ібсена.

У п'єсах Ібсена ідеться про трагічну боротьбу особистості за власний духовний світ; розробляються нові теми: становище жінки в суспільстві, влада грошей, спадкові хвороби; соціальна проблематика; немає чіткої межі між трагедією і комедією; композиція має аналітичний характер, у п'єс — відкритий фінал.

2. Чи можна «Ляльковий дім» вважати прикладом «нової драми» ? Якщо так, то чому?

Ібсена називають творцем нової драми. За його словами, «п'єса не закінчується падінням завіси після п'ятої дії — справжній фінал знаходиться за її межами; письменник визначив напрям, у якому потрібно шукати цей фінал, потім — справа кожного читача чи глядача самостійно дійти до цього фіналу шляхом власної творчості».

3. Які особливості композиції «Лялькового дому» ?

4. Скільки періодів дослідники виділяють у творчості Ібсена? За якими принципами відбувається поділ?

5. Чим п'єси Ібсена вирізнялися з-поміж творів норвезької літератури?

6. У чому новаторство драматургії Г. Ібсена?

Ібсен — творець аналітичної драми (дія п'єси присвячена розкриттю таємниць, пов'язаних з подіями, які відбулися колись). Драматизм ситуації у творах Ібсена полягає у виявленні протилежності між видимістю життя та його справжньою природою.

7. Визначте головний засіб розв'язання сюжетних колізій.

8. Які риси п'єс Ібсена можна назвати класичними інтелектуально-аналітичними ? У цих драмах зовнішня дія повністю підкорюється інтелектуально-аналітичному началу. Сюжетна аналітичність й інтелектуальне осмислення зосереджені в останніх діях твору, в розв'язці. Там діалоги набувають характер дискусії, герої повністю переосмислюють своє життя і самих себе.

9. Визначте місце творчості Генріка Ібсена у світовій літературі.

Ібсен — фундатор соціально-психологічного напряму у світовій літературі. Його творчість визначила напрями розвитку літератури XX століття. Він творець аналітичної п'єси XIX століття.

10. Яка п'єса норвезького драматурга найбільш послідовно виявила його драматургічні принципи?На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.