ПЛАНИ - KITC, Й. В. ГЕТЕ, Г. ГЕЙНЕ, Е. СЕТОН-ТОМПСОН, ДЖ. Р. КІПЛІНГ, АЛКМАН, М. ЛЕРМОНТОВ, МАЦУО БАСЬО, Ф. ТЮТЧЕВ - ПРИРОДА I ЛЮДИНА - 5 клас

ПЛАНИ - KITC, Й. В. ГЕТЕ, Г. ГЕЙНЕ, Е. СЕТОН-ТОМПСОН, ДЖ. Р. КІПЛІНГ, АЛКМАН, М. ЛЕРМОНТОВ, МАЦУО БАСЬО, Ф. ТЮТЧЕВ - ПРИРОДА I ЛЮДИНА - 5 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

Пейзаж у літературі

1. Поняття про пейзаж. (Пейзаж (фр. paysage від pays — країна, місцевість) — опис природи, будь-якого незамкнутого простору зовнішнього світу.)

2. Види пейзажів. (Степовий, лісовий, мариністичний (опис моря), урбаністичний (опис міста), індустріальний (опис заводів, шахт).)

3. Роль пейзажу в художній літературі. (Пейзаж не тільки передає красу природи, але набуває і психологічного значення, тобто стає засобом художнього зображення внутрішнього світу людини.)

Картини природи, екзотичний колорит у назці Дж. Р. Кіплінга «Мауглі»

1. Особливість зображення природи у казці. (Природа зображена різноманітною: яскрава й різнобарвна, дивовижна й велична, загадкова і прекрасна.)

2. Місце людини серед природи. (Людина — це дитина природи, але сильна, розумна, мудра.)

Роль пейзажу в казці. (Природа є чудовим тлом, на якому розгортаються події казки.)

Натхнення вічною красою (за творчість Мацуо Басьо)

1. Головна особливість світогляду японців. (Головна особливість світогляду японців — уміння бачити красу в усьому, що їх оточує, і, пізнаючи цю красу, любити життя.)

2. Характерні ознаки японської поезії. (Японська поезія дуже незвичайна. Вона сповнена натяків, алегорій. Почуття в ній передаються не прямо, а опосередковано — через образи природи, окремі деталі тощо.)

3. Особливість зображення природи в японській поезії. (Японці вважають, що все живе має душу. Природа жива, вона прекрасна й гармонійна завжди.)

4. Внутрішній стан ліричного героя поезій Мацуо Басьо. (Ліричний герой поезій Мацуо Басьо тонко відчуває природу. Він захоплений досконалістю природи, її красою.)


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.