«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - БАЙКА У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм)

Почуття гумору — одна з гарних рис особистості. Відомий французький письменник XIX століття В. Гюго говорив: «Сміх — це сонце: воно проганяє зимуз людського обличчя». Гумор взагалі позитивно впливає на людей: поліпшує настрій, вселяє оптимізм, допомагає пережити негаразди.

Але сміх може бути й гострим, нищівним, таким, що викриває вади людського суспільства. Саме таким є сміх байкарів.

Зображуючи всю складність стосунків персонажів, байка показує, яким заплутаним є наше життя, і змушує читача замислитися, як уникнути ганебних вчинків. На допомогу байкарям приходить сатира. Як відомо, сатирики володіють гострим пером, що здатне критикувати як окремих осіб, певну людську групу, так і саме суспільство. Сатира не просто висміює, а й гнівно засуджує вади і негативні явища в різних сферах суспільства. їй на допомогу приходять гротеск, іронія і пародія.

Та разом із тим байкарі, висміюючи прояви негативу, аморальність людських законів, розкриваючи нелюдську суть деспотизму і беззаконня, мають сміливість говорити правду, якою б вона не була. Уміння правильно реагувати на сміх — це вияв рівня розвитку особистості.

Тож сміймося на здоров'я.