«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - БАЙКА У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 6 клас

«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - БАЙКА У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм)

Почуття гумору — одна з гарних рис особистості. Відомий французький письменник XIX століття В. Гюго говорив: «Сміх — це сонце: воно проганяє зимуз людського обличчя». Гумор взагалі позитивно впливає на людей: поліпшує настрій, вселяє оптимізм, допомагає пережити негаразди.

Але сміх може бути й гострим, нищівним, таким, що викриває вади людського суспільства. Саме таким є сміх байкарів.

Зображуючи всю складність стосунків персонажів, байка показує, яким заплутаним є наше життя, і змушує читача замислитися, як уникнути ганебних вчинків. На допомогу байкарям приходить сатира. Як відомо, сатирики володіють гострим пером, що здатне критикувати як окремих осіб, певну людську групу, так і саме суспільство. Сатира не просто висміює, а й гнівно засуджує вади і негативні явища в різних сферах суспільства. їй на допомогу приходять гротеск, іронія і пародія.

Та разом із тим байкарі, висміюючи прояви негативу, аморальність людських законів, розкриваючи нелюдську суть деспотизму і беззаконня, мають сміливість говорити правду, якою б вона не була. Уміння правильно реагувати на сміх — це вияв рівня розвитку особистості.

Тож сміймося на здоров'я.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.