«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм) - ЗРАЗКИ ТВОРІВ - БАЙКА У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ - 6 клас

МЕГАЗБІРКА НАЙКРАЩИХ УЧНІВСЬКИХ ТВОРІВ. 2014 5-11 КЛАСИ

«Сміючись, говорити правду» (античний афоризм)

Почуття гумору — одна з гарних рис особистості. Відомий французький письменник XIX століття В. Гюго говорив: «Сміх — це сонце: воно проганяє зимуз людського обличчя». Гумор взагалі позитивно впливає на людей: поліпшує настрій, вселяє оптимізм, допомагає пережити негаразди.

Але сміх може бути й гострим, нищівним, таким, що викриває вади людського суспільства. Саме таким є сміх байкарів.

Зображуючи всю складність стосунків персонажів, байка показує, яким заплутаним є наше життя, і змушує читача замислитися, як уникнути ганебних вчинків. На допомогу байкарям приходить сатира. Як відомо, сатирики володіють гострим пером, що здатне критикувати як окремих осіб, певну людську групу, так і саме суспільство. Сатира не просто висміює, а й гнівно засуджує вади і негативні явища в різних сферах суспільства. їй на допомогу приходять гротеск, іронія і пародія.

Та разом із тим байкарі, висміюючи прояви негативу, аморальність людських законів, розкриваючи нелюдську суть деспотизму і беззаконня, мають сміливість говорити правду, якою б вона не була. Уміння правильно реагувати на сміх — це вияв рівня розвитку особистості.

Тож сміймося на здоров'я.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.