РЕАЛЬНА ОСНОВА ФОЛЬКЛОРНОГО РОМАНТИЗМУ В ЗБІРЦІ М.В. ГОГОЛЯ ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ - Тези робіт

РЕАЛЬНА ОСНОВА ФОЛЬКЛОРНОГО РОМАНТИЗМУ В ЗБІРЦІ М.В. ГОГОЛЯ ВЕЧОРИ НА ХУТОРІ БІЛЯ ДИКАНЬКИ - Тези робіт

Герасимчук Мар’яна Володимирівна

учениця 10 класу Хмельницького обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки

Предмет дослідження - новаторство М. Гоголя у висвітленні української тематики: введення оповідача та розкриття реального підґрунтя фольклорного романтизму письменника.

Метою роботи є вивчення ролі фольклорного матеріалу у відтворенні національних особливостей українського народу у річищі європейського романтизму.

Завдання роботи:

- визначити місце М. Гоголя у загальноєвропейському романтизмі;

- дослідити основні новаторські риси збірки “Вечори на хуторі біля Диканьки”;

- детально розглянути реальну основу фольклорного матеріалу на прикладі окремих оповідань збірки;

- зробити висновки про особливості поєднання романтизму і реалізму у збірці “Вечори на хуторі біля Диканьки” та актуальність художнього досвіду письменника у наш час.

Наукова новизна дослідження полягає в аналізі особливостей збірки “Вечори на хуторі біля Диканьки”, що ґрунтується на матеріалах сучасного осмислення творчої спадщини письменника науковцями та на власних спостереженнях.

Збірка М. Гоголя “Вечори на хуторі біля Диканьки” має переважно романтичний характер. Письменник скористався народними переказами, проте намагався максимально точно відтворити життя селян. З цією метою він навіть вивчав речі побуту та одяг української минувшини. Ґрунтовні знання усної народної творчості дозволили майстру виводити картини дійсності у глибокій дифузії з вигадкою, але обов’язково на реальному ґрунті життя. Побудована збірка у вигляді розповідей про описувані події пасічника Рудого Панька, що додатково створювало враження достовірності зображуваного матеріалу.

Поява чортів і відьом в повістях завжди супроводжується лукавою гоголівською посмішкою, тому що людина в нього завжди виявляється сильнішою. Як би чорти та відьми не намагалися нашкодити, врешті-решт усе виявлялося марним. “Вечори на хуторі біля Диканьки” сповнені вірою в людину, в народ, в перемогу добра над злом.

Геніальний письменник і мислитель М.В. Гоголь відкрив світові Україну, ставши найбільшим романтиком “української школи” в російській літературі першої половини ХІХ ст.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.