СЛАВА НЕ ВМРЕ, НЕ ПОЛЯЖЕ, ЛИЦАРСТВО КОЗАЦЬКЕ ВСЯКОМУ ПОКАЖЕ - Тези робіт

СЛАВА НЕ ВМРЕ, НЕ ПОЛЯЖЕ, ЛИЦАРСТВО КОЗАЦЬКЕ ВСЯКОМУ ПОКАЖЕ - Тези робіт

(ВПЛИВ ІСТОРИЧНОЇ ТЕМИ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ГОГОЛЯ НА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОЇ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ, ЖИВОПИСУ)

Давидова Аліна Андріївна

учениця 11 класу ЗОШ І—ІІІ ступенів № 4 м. Білої Церкви Київської області

“Слава не вмре, не поляже, лицарство козацьке всякому покаже” - ці слова народної думи свідчать про те, що крізь віки до нас дійшов дух лицарства, козацької честі. Яким був цей дух, що лежить у його основі?

Наше дослідження має на меті з’ясувати, який вплив мала історична тема художньої прози Миколи Васильовича Гоголя на подальший розвиток української класичної музики, живопису.

Актуальність роботи полягає у потребі та необхідності зрозуміти і відчути Гоголя у повній мірі. Як це важливо для нашого культурно-національного відродження, утвердження України в світі! Адже Микола Гоголь за своєю ментальністю був українським письменником, і це нонсенс, що ми, школярі, вивчаємо його в курсі зарубіжної літератури.

Як багато важить слово Миколи Гоголя для становлення національної свідомості суджу по собі. Читала “Тараса Бульбу” ще в дитинстві і завжди підсвідомо розуміла, що повість про наших пращурів, хоч і написана російською мовою. “Тарас Бульба” Миколи Гоголя набуває нового значення в Україні. Це найбільш впливовий твір у становленні української романтики ХІХ століття. Його історичний вплив є величезним. Багато українських письменників могли б сміливо заявити, що вони вийшли із “Тараса Бульби”.

Об’єктом дослідження є твори різних видів мистецтва: література, музика, живопис. Це повість Миколи Гоголя “Тарас Бульба”, однойменна опера Миколи Лисенка, цикл акварелей нашого земляка Віктора Невінчаного “Тарас Бульба”. Ці твори були обрані тому, що вони є значними віхами в історії українського мистецтва.

Отже, предметом дослідження є тема героїчної боротьби українського народу за національне визволення - в літературі, музиці, живописі.

У першому розділі роботи ми проаналізували історичну основу повісті Миколи Гоголя “Тарас Бульба” та фольклорні мотиви у змалюванні образів козаків. Адже Гоголь-прозаїк вдало використав у повісті співучі інтонації української говірки, пластичність мелодії української народної пісні; мова його незвичайна, поетична, яскрава.

Мета другого розділу дослідження - показати взаємозв’язок опери Миколи Лисенка з однойменною повістю, як різними художніми засобами відображені історичні події, риси характеру, почуття і переживання героїв. Це було новим явищем в історії української класичної музики. Адже твір був сучасним і потрібним народу.

Третій розділ - це дослідження творчості нашого земляка - художника Віктора Івановича Невінчаного, який чотирнадцять років у радянських концтаборах леліяв мрію про Українську державу, і вийшов на волю в 1954 році. Художник самовиразився в ілюструванні повісті Миколи Гоголя, створивши малярськими засобами свого “Тараса Бульбу”.

Отже, наша робота - це спроба не тільки довести, що Гоголь - великий український письменник, а й показати, як вплинула його творчість на подальший розвиток українського мистецтва.

Теоретичне значення роботи полягає в тому, що наше дослідження - це новий погляд на “Тараса Бульбу” через призму національної ідеї, адже незабаром не тільки українці і росіяни, а й уся світова літературна спільнота буде відзначати 200-річчя з дня народження Миколи Васильовича Гоголя.

Новизна дослідження - це глибокий аналіз взаємозв’язків різних видів мистецтва, які доповнюють і збагачують один одного. Це потреба пізнання національної свідомості народу незалежної України, про свободу якої так мріяли Микола Гоголь, Микола Лисенко, Віктор Невінчаний.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.