ПЕРЕДМОВА

ПЕРЕДМОВА

Посібник-хрестоматія «Світова література. 6 клас» укладений відповідно до Програми зі світової літератури, затвердженої Міністерством освіти і науки України у 2012 році. До посібника увійшли тексти літературних творів у повному або ж скороченому обсязі. Деякі з них, такі як, наприклад, роман Жуля Верна «П’‎ятнадцятирічний капітан» чи повість Володимира Короленка «Сліпий музикант», містять перекази авторського тексту, що дозволяє забезпечити цілісність сприйняття великих творів, які не можуть бути повністю включені в посібник-хрестоматію через свій великий обсяг.

Тексти літературних творів супроводжуються невеликими статтями про життя та творчість авторів.

Посібник містить також рубрики «Теорія літера* ури» та «Для тих, хто хоче знати більше». У рубриці «Теорія літератури» викладено матеріал з теорії літератури в обсязі, передбаченому програмою для 6 класу. Рубрика «Для тих, хто хоче знати більше» уточнює історико- культурне тло епохи, в якій жив автор або ж відбуваються події твору, та подає цікаву додаткову інформацію, яка допомагає учням сприйняти реалії художнього твору.

До кожного твору подано запитання та завдання, які передбачають закріплення та повторення вивченого матеріалу, стимулюють інтелектуальну та творчу діяльність учнів і розвивають їхнє мовлення та уяву. Запитання та завдання розподілені за рубриками:

Готуємося до роботи з творами

Працюємо над змістом твору

Міркуємо самостійно

Вчимося застосовувати нові поняття

Узагальнюємо та підсумовуємо

Виконуємо творчі завдання

Пов’‎язуємо новий матеріал з вивченим раніше
На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.