Чарльз Діккенс (1812-1870) - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Чарльз Діккенс (1812-1870) - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Чарльз Діккенс — один з найвідоміших англійських письменників XIX століття — народився в сім’‎ї дрібного службовця. У дитинстві хлопчик захоплювався театром, літературою та з великим задоволенням вчився у школі.

Чарлі дуже любив виступати перед друзями батьків: хлопчина добре співав і декламував вірші, від природи надзвичайно спостережливий, він із задоволенням імітував голоси, інтонації знайомих, пародіював міміку і рухи, чим веселив дорослих. І раптом життя сім’‎ї різко змінилося — веселе дитинство Чарльза було зруйноване банкрутством та арештом батька за несплачені борги.

Вже у 10 років хлопчик змушений був залишити навчання і почати працювати, щоб заробити своїй багатодітній сім’‎ї на прожиття. Він самостійно приїхав до столиці Англії Лондона, де його влаштували на фабрику виготовлення вакси.

Кожнісінького дня беззахисна самотня дитина приходила на фабрику і по 10-12 годин наклеювала на банки з ваксою етикетки. Так несподівано почалося знайомство Чарльза з прикрим життям бідарів, яке він пізніше опише у своїх творах. Сім’‎ю Діккенсів врятувала несподівана невелика спадщина. Життя поступово налагодилося, а Чарлі покинув фабрику і, відчуваючи неймовірне щастя, знову пішов до школи. По її закінченні 15-річний юнак одразу влаштувався на роботу, щоб якось допомогти сім’‎ї.

Подорослішавши, Ч. Діккенс працював у адвокатській конторі, репортером у газеті, захопився літературною творчістю. Слава прийшла до нього відразу після опублікування його першого роману.

У своїй творчості Чарльз Діккенс багато уваги приділяв проблемам бідняків, і особливо багато писав про дітей, які кожного дня відчувають холод і голод, які найбільше страждають через свою беззахисність перед світом дорослих проблем.

Ч. Діккенс сподівався, що його твори допоможуть байдужим багатіям відкрити очі на справжнє життя, перевиховають їх, як це, наприклад, сталося у «Різдвяній пісні..» з паном Скруджем, «людиною, що втратила душу» у гонитві за багатством.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.