Володимир Галактіонович Короленко (1853 -1921) - ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Володимир Галактіонович Короленко (1853 -1921) - ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Володимир Короленко, як і Микола Гоголь, народився в Україні і став класиком російської літератури. Короленко з’‎явився на світ у місті Житомирі, у сім’‎ї судді. Батько письменника походив зі старовинного козацького роду. Коли Володі не виповнилося ще й десяти років, родина переїхала до Рівного. У цьому місті батько помер, залишивши дружину з чотирма дітьми без засобів до існування. Мати майбутнього письменника, яка походила з польського дворянського роду, ростила дітей на мізерну пенсію.

Найяскравішими враженнями дитинства Володі стали вірші Тараса Шевченка та мальовнича українська природа. Після закінчення гімназії зі срібною медаллю Володимир поїхав до Петербурга. Але відсутність грошей, постійні злидні змусили шукати роботи в Москві, де він продовжив навчання в університеті.

Володимир захопився політичною діяльністю і боротьбою за права народу. Вільнодумство в царській Росії XIX століття жорстоко каралось. У скорому часі Володимира виключають із числа студентів за участь у колективному протесті. З цього часу в житті Короленка починається період тюремних ув’‎язнень, обшуків, заслань до Сибіру. У засланні Володимир Короленко, щоб якось вижити, служить на залізниці, займається селянською працею, шиє чоботи.

Повернувшись через багато років із заслання в рідну Україну, Володимир Короленко проповідує ідеї людяності, заперечує насилля, займається організацією дитячих притулків, збору продовольства для тих, хто потерпав від голоду. У день смерті цієї надзвичайної людини, яка, не шкодуючи свого здоров’‎я, не знаючи втоми, працювала на благо народу, у Полтаві був оголошений загальний траур.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.