Антуан де Сент-Екзюпері (1900-1944) - ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Антуан де Сент-Екзюпері (1900-1944) - ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Антуан де Сент-Екзюпері походив зі старовинного аристократичного роду, і повне його ім’‎я було Антуан Жан-Батіст Марі Роже де Сент-Екзюпері. Народився він 22 червня 1900 року у Франції в місті Ліон.

Мати Антуана, розумна і високоосвічена жінка, рано овдовівши, присвятила все своє життя своїм п’‎ятьом дітям, намагаючись оберігати їх від усіляких негараздів. Щасливе дитинство Антуана пройшло у старовинних фамільних замках материних родичів. Хлопчик з 6 років складав казки і вірші, захоплювався малюванням та музикою. Але Тоніо серйозно цікавився і технікою: схемами двигунів, способами вдосконалення механізмів. Його сестра згадувала про спробу Антуана піднятись у небо на власному «літальному апараті», зробленому з велосипеда, до якого він прикрутив раму з натягнутою старою ковдрою.

У 17 років Антуан їде в Париж, де вступає до Академії мистецтв на архітектурний факультет. Але у віці 21 року граф де Сент-Екзюпері йде рядовим у полк винищувальної авіації. В армії Антуан, який з дитинства мріяв про польоти, закінчує курси льотчиків та школу офіцерів.

З цього часу усе його життя пов’‎язане з авіацією. За видатні заслуги в розвитку авіації Сент-Екзюпері у 1930 році був нагороджений орденом Почесного легіону. Але Антуан не тільки літав, він і писав. Саме йому належить перший у світі твір на тему авіації.

З початком Другої світової війни Екзюпері рветься в діючу армію, проте комісія визнала його непридатним до військової служби. Але він таки домігся призначення в авіагрупу далекої розвідки. Коли ж фашисти зайняли Париж, письменник емігрував до Америки. Тут, на чужині, у 1943 р. він написав ліричну казку-притчу «Маленький принц», яку сам же ілюстрував. Казка повинна була допомогти людям краще зрозуміти одне одного, усвідомити цінність таких понять, як любов, дружба, відданість, відповідальність...

Екзюпері не міг бути осторонь подій, які вирішували долю його батьківщини і у 1944 році домігся дозволу на 9 бойових вильотів. З останнього, дев’‎ятого, він не повернувся...На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.