Роберт Бернс (1759 -1796) - ПОЕТИЧНЕ БАЧЕННЯ СВІТУ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Роберт Бернс (1759 -1796) - ПОЕТИЧНЕ БАЧЕННЯ СВІТУ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Видатний англійський та шотландський поет і фольклорист Роберт Бернс був сином звичайного фермера, який орендував землю, щоб прогодувати своїх сімох дітей. Проте він зробив усе можливе і неможливе, щоб його нащадки здобули грунтовну освіту.

Роберт Бернс усе своє життя був змушений тяжко працювати, щоб прогодувати сім’‎ю, і пройшов шлях від бідного селянина до бідного «найгеніальнішого поета Шотландії», що вже тоді була колонією Англії.

Ще під час навчання у школі Роберт почав писати вірші, поєднуючи творчість з кожноденною важкою дорослою працею на фермі.

Подорослішавши, Роберт захоплюється шотландськими народними піснями. Він чітко усвідомлював, що шотландська культура і мова під тиском англійської імперії у скорому часі почне занепадати. Берне до кінця життя збирав фольклор у шотландських селах і брав участь у виданні їхніх збірок.

Вплив народної поезії на Бернса був настільки сильним, що він став писати вірші шотландською мовою, яку тоді називали діалектом. Ці твори принесли автору величезний успіх. Збірки швидко розкуповувалися. Однак зароблені поезією гроші Роберт невдало вклав у свій сільськогосподарський бізнес і втратив усе зароблене.

Роберт Бернс залишився в історії літератури поетом, який відкрив нову сторінку в англійському віршуванні, звернувшись до традицій народної пісенної творчості. Вірші Бернса часто нагадують народні пісні, в них зображуються звичайні люди: дівчата і юнаки, фермери і солдати, молоді і старі. Вони кохають і страждають, радіють і тужать, простою мовою розповідають про свою тяжку працю та нелегку долю.

Бернс широко використовував у своїй ліриці народні мотиви, багаторазові повтори, прості фольклорні образи та порівняння. Основними темами його поезій були не витончені переживання далекого від життя героя, а звичайне щире кохання, міцна дружба. Берне звертався до теми природи, гордої і чесної бідності. Сам поет зазнав чимало злиднів та принижень, а його важку долю назвали ганьбою Англії.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.