Рем Бредбері (1920 - 2012) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Рем Бредбері (1920 - 2012) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Рей Дуглас Бредбері— відомий американський письменник-фантаст. Він народився і виріс на заході Америки у містечку Вокіган штату Іллінойс. Його батько був дрібним службовцем. В дитинстві Рей дуже любив слухати, як мама або тітка читають йому книжки.

Хлопчик захопився читанням, і з дев’‎яти до двадцяти двох років, поки у нього не з’‎явилися свої гроші, щоб купувати книги. Рей проводив вечори у бібліотеці. Одним із найулюбленіших авторів хлопця був Жуль Берн. Тут же в бібліотеці юнак самостійно отримує освіту, оскільки по закінченні школи через безгрошів’‎я не зміг продовжити навчання в коледжі та університеті.

В 11 років хлопчині купили на його прохання дитячу машинку для друкування, на якій він друкував свої перші твори. У 18 він почав продавати на вулиці газети і покинув цю роботу у 22 — коли літературна діяльність стала приносити хоч якісь гроші. З 1940-х років твори Рея Бредбері почали все частіше публікуватися на сторінках американських журналів. Однак Бредбері продовжував відвідувати бібліотеку. Не маючи змоги працювати вдома, він у підвальному приміщенні бібліотеки винаймав друкарську машинку і ночами друкував твори, які здобули всесвітню відомість. До речі, письменник так і не поміняв машинку на комп’‎ютер.

Багато повістей та оповідань Рея Бредбері належать до наукової фантастики. Проте письменник не просто зображує неймовірні світи, події та відкриття, а. в першу чергу, розмірковує над значенням освіти і духовності, над сутністю Любові, сенсом великого дару Життя. Він з тривогою дивиться у майбутнє людської цивілізації, яка у бездумній гонитві за відкриттями і технологіями може знищити саму себе.

Одним із найцікавіших творів на цю тему є оповідання «Усмішка», в якому зображується глобальна катастрофа, загибель цивілізації в результаті ядерної війни.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.