Рем Бредбері (1920 - 2012) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Рем Бредбері (1920 - 2012) - ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО В ЛІТЕРАТУРІ - ПРИГОДИ І ФАНТАСТИКА

Рей Дуглас Бредбері— відомий американський письменник-фантаст. Він народився і виріс на заході Америки у містечку Вокіган штату Іллінойс. Його батько був дрібним службовцем. В дитинстві Рей дуже любив слухати, як мама або тітка читають йому книжки.

Хлопчик захопився читанням, і з дев’‎яти до двадцяти двох років, поки у нього не з’‎явилися свої гроші, щоб купувати книги. Рей проводив вечори у бібліотеці. Одним із найулюбленіших авторів хлопця був Жуль Берн. Тут же в бібліотеці юнак самостійно отримує освіту, оскільки по закінченні школи через безгрошів’‎я не зміг продовжити навчання в коледжі та університеті.

В 11 років хлопчині купили на його прохання дитячу машинку для друкування, на якій він друкував свої перші твори. У 18 він почав продавати на вулиці газети і покинув цю роботу у 22 — коли літературна діяльність стала приносити хоч якісь гроші. З 1940-х років твори Рея Бредбері почали все частіше публікуватися на сторінках американських журналів. Однак Бредбері продовжував відвідувати бібліотеку. Не маючи змоги працювати вдома, він у підвальному приміщенні бібліотеки винаймав друкарську машинку і ночами друкував твори, які здобули всесвітню відомість. До речі, письменник так і не поміняв машинку на комп’‎ютер.

Багато повістей та оповідань Рея Бредбері належать до наукової фантастики. Проте письменник не просто зображує неймовірні світи, події та відкриття, а. в першу чергу, розмірковує над значенням освіти і духовності, над сутністю Любові, сенсом великого дару Життя. Він з тривогою дивиться у майбутнє людської цивілізації, яка у бездумній гонитві за відкриттями і технологіями може знищити саму себе.

Одним із найцікавіших творів на цю тему є оповідання «Усмішка», в якому зображується глобальна катастрофа, загибель цивілізації в результаті ядерної війни.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.