Роберт Льюїс Стівенсон (1850-1894) - ЛІТЕРАТУРНІ БАЛАДИ - БИЛИНИ І БАЛАДИ - Хрестоматія 7 клас

Роберт Льюїс Стівенсон (1850-1894) - ЛІТЕРАТУРНІ БАЛАДИ - БИЛИНИ І БАЛАДИ - Хрестоматія 7 клас

Англійський письменник шотландського походження Роберт Льюїс Стівенсон народився 1850 р. в Единбурзі. З дитинства він був пов’‎язаний з морем і героїчним минулим Шотландії. З морем — через діда та батька, інженерів, які будували маяки на скелястих берегах британської півночі. З героїчним минулим — через легендарних Мак-Грегорів, предків по материнській лінії. Одним з них, за переказом, був сам Роб Рой, герой боротьби шотландців за незалежність. Змалку Стівенсона вабили не лише далекі країни, а й далекі часи — епохи подвигів і пригод. Основна тема більшості його творів — Шотландія, її історія та її герої.

По закінченні школи Роберт вступив до Единбурзького університету. У 1871 р. він оголосив батькам, що залишає інженерний факультет заради літературної діяльності. Батьки були вражені, сподіваючись, що син, як батько, дядько й дід, будуватиме маяки. За наполяганням батьків Роберт перейшов на юридичний факультет і здобув звання адвоката, але не працював за фахом.

У 1878 та 1879 роках були видані перші книги Стівенсона. Тоді ж у Франції письменник познайомився з американкою Фанні Осборн та поїхав за нею до Америки, де закохані й одружилися. У 1880 р. Стівенсон захворів на туберкульоз, який тоді не вміли лікувати. У пошуках цілющого клімату він відвідав Швейцарію, південь Франції, Борнмут (Англія), Саранак-Лейк у штаті Нью-Йорк. У цей час він пише оповідання, вірші (у тому числі й дитячі), літературно-критичні статті, п'єси. У 1883 р. вийшов один з найкращих творів Стівенсона — роман «Острів скарбів».

Через погане здоров’‎я та бажаючи зібрати матеріали для нарисів, Стівенсон разом з матір'ю, дружиною та пасинком вирушив на яхті в південні області Тихого океану. Вони відвідали Маркізькі острови, Туамоту, Таїті, Гаваї, Мікронезію й Австралію та придбали ділянку землі на острові Уполу архіпелагу Самоа, вирішивши надовго оселитись у тропіках. Свій маєток Роберт назвав Вайліма (П'ятиріччя).

Однією з провідних тем творчості Р. Л. Стівенсона була тема національної незалежності, яка знайшла відображення й у баладі «Вересовий трунок».

На жаль, ні любов тубільців, для яких подружжя Стівенсонів влаштувало на своїй віллі лікарню, ні благодатний клімат не допомогли письменникові. У 1894 р. він помер, заповівши поховати себе неподалік від свого будинку, на вершині сусідньої гори.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.