Редьярд Кіплінг (1865-1936) - ДУХОВНЕ ВИПРОБУВАННЯ ЛЮДИНИ - БИЛИНИ І БАЛАДИ - Хрестоматія 7 клас

Редьярд Кіплінг (1865-1936) - ДУХОВНЕ ВИПРОБУВАННЯ ЛЮДИНИ - БИЛИНИ І БАЛАДИ - Хрестоматія 7 клас

Англійський письменник Редьярд Кіплінг народився 1865 р. в індійському місті Бомбей (нині — Мумбай). Його батько, фахівець з історії мистецтва, спочатку був викладачем у бомбейській художній школі, а згодом отримав призначення на посаду куратора Музею індійського мистецтва в Лахорі. Обидва дідусі Редьярда були священиками. Незвичне ім'я хлопчика походило від назви озера Редьярд в англійському графстві Стаффордшир, де познайомилися його батьки. Няня-індіанка навчила маленького Редьярда розмовляти мовою гінді, ознайомила з індійськими казками про тварин.

У 6 років хлопчика разом із сестрою відправили на навчання в Англію. Спочатку вони жили в прийомній сім’‎ї, а згодом Редьярда перевели у військову школу «Юнайтед сервіс коледж», створену спеціально для дітей, чиї батьки служили в колоніях. Директор коледжу і друг сім’‎ї Кіплінгів швидко розпізнав і почав заохочувати літературні здібності свого вихованця. У 1882 р. 16-річний Редьярд повернувся до Індії, де працював помічником редактора в лахорській газеті та почав писати свої перші оповідання. Щорічні відпустки в Гімалаях стали джерелом багатьох творів письменника. У 1986-1988 рр. виходять перші збірки його оповідань і віршів.

У 1889 р. Кіплінг, який уже став одним з найпопулярніших письменників свого часу, знову приїхав до Англії. У 1890 р. Кіплінга запросили до Сполучених Штатів, де він прожив кілька років. У 1892 р. Кіплінг одружився із сестрою американського письменника і видавця У. Балестьє — Кароліною. У 1894 р. вийшло перше видання найвідомішого твору Редьярда Кіплінга — «Книги джунглів». У 1896 р. разом із дружиною він повернувся до Англії.

У 1900 р. Кіплінг як спеціальний кореспондент при штабі англійської армії перебував у Південній Африці, де став свідком подій англо-бурської війни.

На вершині слави та багатства Кіплінг уникав популярності, відмовився від звання поета-лауреата і багатьох почестей. У1897 р. він оселився у селищі Роттінгдін у графстві Сассекс.

У 1907 р. Джозеф Редьярд Кіплінг став першим англійським письменником — лауреатом Нобелівської премії.

Під час Першої світової війни, у 1915 р., у своєму першому бою у Франції пропав безвісти єдиний син Кіплінга, вісімнадцятирічний Джон (у сімї його називали Джеком). Тривалий час сім’‎я жила, сподіваючись розшукати його в німецьких таборах для військовополонених. До пошуків залучили високопоставлених друзів Кіплінга, але все було марно. Так само марними виявились і численні спроби відшукати тіло юнака. Горе батька посилювалось усвідомленням того, що, по суті, він сам був винен у смерті сина. У Джона Кіплінга з дитинства був дуже поганий зір, і хлопця не могли офіційно призвати на військову службу. Однак батько, який сам виріс в офіцерському середовищі й закінчив військову школу, спочатку відправив його навчатись у Веллінгтон — коледж з військовим нахилом, а згодом використав усі свої зв'язки для того, щоб сина прийняли в Ірландську гвардію. Кіплінг дуже любив свого довгоочікуваного сина, і найкращим підтвердженням цього є його листи, написані Джонові у Веллінгтон, які дихають ніжною турботою про хлопчика, та його вірш «Якщо...» і «Син мій Джек», присвячені синові.

Після загибелі сина здоров'я Кіплінга істотно погіршилося. Письменник продовжував видавати збірки своїх вибраних творів, нові книги — поезію та прозу, а також документальні нариси, переважно про війну. Помер Редьярд Кіплінг у 1936 р. Його труну, накриту британським прапором, несли прем’‎єр-міністр і фельдмаршал Великобританії, а телеграми зі співчуттям надіслали король, королева та інші члени королівської династії.

Редьярд Кіплінг із сином

Джон (Джек) КіплінгНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.