Діана Війн Джонс (1934-2011) - СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ - Хрестоматія 7 клас

Діана Війн Джонс (1934-2011) - СУЧАСНА ЛІТЕРАТУРА. Я І СВІТ - Хрестоматія 7 клас

Діана Вінн Джонс народилася 16 серпня 1934 р. в Лондоні, у сім’‎ї вчителів Марджорі та Річарда Джонсів. Коли почалася Друга світова війна, була евакуйована в Уельс. Її сім'я кілька разів переїжджала — Коністон, Йорк, — поверталася назад в Лондон, поки в 1943 р. не осіла в місті Такстед, графство Ессекс. Там і пройшло дитинство Джонс. Вона і дві її молодші сестри, Урсулла й Ізобель, були позбавлені уваги батьківЮ тому дівчинка змалку багато фантазувала. Закінчивши школу, Діана у 1953 р. вступила до коледжу Св. Анни при Оксфорді, де вивчала англійську мову. Джонс відвідувала лекції К. С. Льюїса і Джона Р. Р. Толкіна. Завершивши навчання в 1956 р., побралася з Джоном Барроу, фахівцем із середньовічної літератури. Вони недовго жили в Лондоні, потім повернулися назад в Оксфорд і, нарешті, у 1976 переїхали в Брістоль. У них народилося три сини: Річард, Майкл і Колін.

Вінн Джонс видала першу книгу в 1970 р. Вона є автором більш ніж сорока книг, перекладених 17 мовами. До появи Джоан Ролінг Вінн Джонс була найпопулярнішим сучасним автором дитячого фентезі у Великобританії. Джонс здобула безліч літературних нагород, серед яких престижні «Міфопоетична премія» і медаль Карнегі.

Особливою популярністю користуються цикл «Світи Крестомансі» і казкова повість «Мандрівний замок Хаула».

«Мандрівний замок Хаула» вийшов у 1986 р. Надихнув авторку на її створення хлопчик Стівен, який попросив написати історію про мандрівний замок. Сюжет розгортається у казковому світі, котрий нагадує Європу XIX століття. На травневому святі Софі, осиротіла капелюшниця, зустрічається з чарівником Хаулом. Ця подія привернула увагу Відьми Пустирищ, котра накладає на Софі закляття. Вона перетворюється на дев'яностолітню бабусю. Це змусило Софі покинути рідний дім та вирушити на пошуки Відьми, щоб позбутися закляття. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та здолати численні перешкоди.

Роман «Мандрівний замок Хаула» у 2004 р. екранізував відомий японський режисер аніме Хаяо Міядзакі. Мультфільм у стилі аніме був номінований на премію Оскар за кращий анімаційний фільм. Англійська версія мультфільму вийшла у 2005 р.

Діана Вінн Джонс померла 26 березня 2011 р. після тривалої боротьби з раком легенів.