ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК (1799-1850) - РЕАЛІЗМ - Хрестоматія

ОНОРЕ ДЕ БАЛЬЗАК (1799-1850) - РЕАЛІЗМ - Хрестоматія

Оноре де Бальзак — видатний французький письменник-реаліст. З перших проб пера Бальзак виявляв схильність писати твори циклами, що пізніше були об’‎єднані в епопею, зміст і структуру якої Бальзак визначив на початку 40-х років. Тоді ж виникла і назва — «Людська комедія». Вона замислювалася як спроба осягнути зміни в суспільстві Франції першої половини XIX ст. і зробила свого автора літописцем буремних часів, «істориком суспільства».

СТРУКТУРА «ЛЮДСЬКОЇ КОМЕДІЇ»

Найбільша частина — «Етюди про звичаї». Вона має шість підрозділів або сцен. У цих етюдах автор детально описує всі найважливіші сфери людського життя.

СТРУКТУРА РОЗДІЛУ «ЕТЮДИ ПРО ЗВИЧАЇ»

ТЕМАТИКА І ПРОБЛЕМАТИКА «ЛЮДСЬКОЇ КОМЕДІЇ» У

У «Людській комедії» є ключові твори, які визначають погляд автора на актуальні проблеми французького суспільного життя. Одна з них — витіснення аристократії буржуазією, яка понад усе ставить гроші. Це головний конфлікт «Людської комедії», що проливає світло на смисл багатьох творів епопеї.

Гроші, на думку Бальзака, всесильні. Вони підкорили суспільні традиції, мораль, державну політику, соціальні устої, правосуддя тощо. Жахливо ще й те, що вони руйнують родинні стосунки. До таких творів належить повість «Гобсек», де письменник розкриває «владу золота» як руйнівну силу, що спотворює людські душі.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.