МИКОЛА ГОГОЛЬ (1809—1852) - РЕАЛІЗМ - Хрестоматія

МИКОЛА ГОГОЛЬ (1809—1852) - РЕАЛІЗМ - Хрестоматія

Микола Васильович Гоголь — визнаний класик російської та української літератур. Гоголь, поряд з Пушкіним та Лєрмонтовим, належить до тих визначних письменників, які закладали основи російської соціально-критичної прози початку XIX ст. Але якщо критична оцінка явищ дійсності в прозі Пушкіна і Лєрмонтова набуває переважно драматичних, а почасти й трагічних відтінків, то критичний пафос у прозі Гоголя забарвлений нотками комізму і сатири.

Гоголь — перший російський прозаїк-сатирик, у творах якого із шекспірівською прозорливістю іскрометний комізм життєвих ситуацій переплетений з трагічною гіркотою роздумів про дійсність. Тому своєрідним посмертним епіграфом до творчості Гоголя стали слова пророка Єремії, викарбувані на надгробному пам’‎ятнику письменника: «Гірким моїм словом посміюся».

Деякі повісті, що зображують Петербург «у всій його красі», були об’‎єднані в «Петербурзькі повісті». Це повісті «Шинель», «Ніс», «Невський проспект», «Записки божевільного». У петербурзьких повістях знайшли відображення побут і звичаї різних верств петербурзького суспільства — чиновників, військових, ремісників.

Образ «маленької людини», відкритий ще Пушкіним, після появи повісті Гоголя «Шинель» став одним з центральних у російській літературі XIX ст.

КОМПОЗИЦІЯ ПОВІСТІ «ШИНЕЛЬ»

КОНФЛІКТ ПОВІСТІ «ШИНЕЛЬ»На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.