ДЖОРДЖ БЕРНАРД ШОУ (1856—1950) - НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX — ПОЧАТКУ XX СТ. - Хрестоматія

ДЖОРДЖ БЕРНАРД ШОУ (1856—1950) - НОВІ ТЕНДЕНЦІЇ У ДРАМАТУРГІЇ КІНЦЯ XIX — ПОЧАТКУ XX СТ. - Хрестоматія

Джордж Бернард Шоу — англійський драматург і публіцист ірландського походження, лауреат Нобелівської премії з літератури за 1925 рік. Він увійшов у літературу зрілою людиною. Його перші твори (газетні статті, критичні праці з питань музики, театральні рецензії) були підписані псевдонімом Corno di Bassetto. У літературі він дебютував п’‎ятьма романами, які не принесли йому успіху.

Значною подією в історії театрального мистецтва всієї Європи було видання критичного нарису «Квінтесенція ібсенізму» (1891), у якій драматург дав назву новому творчому методу — «ібсенізм». Послідовник і учень Ібсена, Шоу заходився розвивати «нову драму».

«Ібсенізм» — це особливість художнього методу, що полягає у розкритті трагізму життя через психологічні колізії, поєднання зовнішньої та внутрішньої дії, в інтелектуально-аналітичному підході до подій та образів, філософському осягненні дійсності, широкому використанні символіки і підтексту.

«ДРАМА-ДИСКУСІЯ» БЕРНАРДА ШОУ

Визначальною рисою драматургії Бернарда Шоу є іронія, у якій сатиричний пафос поєднується зі скепсисом, що ставить під сумнів розумність соціального устрою і реальність прогресу.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.