ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТ. - Хрестоматія

XX—XXI століття можна порівняти хіба що з такими зламними епохами в історії мистецтва, як перехід від Античності до Середніх віків і від Середніх віків до Відродження. І сміливі новатори, і ревнителі традицій — типові постаті для літератури доби. У цей час відбувалася справжня революція у мистецькому мисленні й свідомості. Народжувалося нове розуміння мистецтва і його співвідношення з буттям людини. Тоді ж з’‎явилося і поняття «масова» культура і література.

Масова література — розважальна й дидактична белетристика, яка друкується великими накладами і є складовою «індустрії культури». Використовуючи стереотипи масової свідомості, такі твори передбачають спрощене, комфортне читання.

ОЗНАКИ МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ЖАНРИ МАСОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Переживши історичні катаклізми, котрими було багате XX століття, США закінчили його наддержавою та світовим лідером у багатьох галузях. І в літературі Америка також стала законодавицею мод. Особливість американської літератури в тому, що за характерно американськими обставинами і конфліктами в її творах відчувається щось таке, що стосується кожної людини.

ПОПУЛЯРНА АМЕРИКАНСЬКА ЛІТЕРАТУРА XX—XXI СТОЛІТТЯ

ОЦІНКИ ТА ОБГОВОРЕННЯ

1. Розкажіть, чи часто ви зустрічали людей, що захоплюються масовим мистецтвом. Чи поділяєте ви їхні смаки?

2. Поміркуйте, чому в XX ст. активізувався жанр наукової фантастики.

3. Визначте найбільш популярну, на вашу думку, літературу наприкінці XX — на початку XXI століття.

4. Аргументуйте, які твори сучасної літератури вам подобаються найбільше.

5. Підготуйте повідомлення про сучасні популярні твори масової літератури серед своїх однолітків. Чи цікаво вам їх прочитати?


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.