Ригведа і книга Велеса - ДАВНЬОІНДІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА

ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Ригведа і книга Велеса - ДАВНЬОІНДІЙСЬКА ЛІТЕРАТУРА

(Лист до Друзів)

Фрагменти

...Вернім, одначе, до студій Ригведи. Дуже рано я перекладав Гімни Ригведи і видав їх збірки у польській та українській мові... Отже, вже вчасно протягом студій постало важливе питання про час написання "Гімнів Ригведи". Це питання спірне до сьогодні. Так само питання про місце, де вони постали.

Отже, в цьому питанні я підтримав становище астронома і ученого Якобі (німець) і Тіляка (індієць). Тіляк-Бгандаркар - це приятель і провідник політичної думки за рухом Гандгі, який його слухав. Оба ці вчені, тобто Якобі й Тіляк, вирішили примінити астрономічну методу при дослідах Ригведи. Відомо в науці, що ця метода вже не раз придалася. Так, наприклад, затемнення сонця за Александра, чи у "Слові про похід Ігоря". Але справа не була така проста з Ригведою. Тут треба було визуалізувати ті елементи, які стали б основою для обчислень. А ці обчислення вже найлегша справа для астрономів.

Отже, згідно з Якобі: Час Ригведи це тоді, коли полярною зорею була Альфа Драконіс. Це час, коли весняне еквінокціум, себто день зрівняння дня з ніччю, себто схід сонця відбувався у констеляції, що по-санскритському називається Крітікас, а може старша частина припадає на констеліцію Оріона. (Оріон - це найулюбленіша мною констеляція на небі: це лицар, що тримає меч у руках).

Далі вже легко астрономам обчислити дату постання Ригведи. Отже це час між третім і п'ятим тисячоліттям до нашої ери. Третє тисячоліття - це час Крітікас, а п'яте - це час Оріона. Зоря Полярна, як Альфа Драконіс, це теж третє тисячоліття до нашої ери.

На критику його обчислень дати Ригведи, Якобі не відповідав, бо вона була нерічева. Але спротив проти визначено їм старовинності був сильний.

В моїх численних інтерпретаціях того часу я зайняв виразне й рішуче становище за Якобі. А тут ще наспіла праця Тіляка: "ДЕ АРКТІК ГОУМ ОВ ДЕ ВЕДАС", себто арктичне походження Ригведи.

Там забагато аргументів, деякі сумнівні, але в основному правильне твердження, що в Ригведі збереглася пам'ять про побут у північних районах, чи теж про з'явища з північного світу.

Книжка Якобі викликала сенсацію в Німеччині.

Рівночасно назріло питання про місце постання Ригведи.

Тут основне джерело - це напис у ВОХАКОЙ, в якому є політична умова і в ній згадуються, чи вірніше наводяться ведійські Божества. Напис датований. Цей напис до сьогодні є загадкою в науці.

Звучання назв Божеств не іранське, а виразно ведійське. Отже як це пояснити? Чи впливи ведійські замандрували до Мітанні в Малій Азії, чи теж вони були там в народі. Якщо так, то ведійські Божества постали ще на протоіндоєвропейському ґрунті. Отже, це питання первісної Батьківщини Арійців. Де ж вона була? Це питання знову спірне, як довго існує знання про Ригведу. Але де-небудь приписати цю Батьківщину, то це вже тут - отже перед мандрівкою і опануванням Індії арійськими походами і завоюванням - ще перед тим на спільному, чи вже зрізничкованому ґрунті, постали основні ідеї та основи культу Ригведи. Це не обов'язково значить, що їх форма і цілість там же постала. Ні! Ні! Ригведа постала на ґрунті Індії, але несла у собі спадщину спільноти первісних протоіндоєвропейців.

Тут я мав перевагу над європейськими вченими. Я знав низку назв- підкреслюю, НИЗКУ НАЗВ - із слов'янської мітології, мітології в останках, але з виразною низкою спільних назв.

Я мав тут за собою Макса Мюлера, хоч я з ним не згоджувався у справі дати.

Висновок, який я зробив, був такий:

Якщо це так, якщо Ригведа постала на спільному ґрунті, тоді саме тут я найду сліди і ідеї, які допоможуть мені до відтворення старої забутої рідної релігії наших предків. А філософія найстаршого часу поможе мені до натхнень її модерного оформлення.

Звідси моє поглиблення студій Ригведи, а головне, виникнення у її глибший, не відразу видимий зміст.

...В такому стані стрічаюся з Велесовою Книгою. І тут сталося ЧУДО! Бо саме тут знаходжу я потвердження обох моїх тез до праці про Ригведу і рівночасного...

ВКАЗІВКУ НА ЧАС І МІСЦЕ ПОСТАННЯ КНИГИ ВЕЛЕСА. Це той самий час, що і Гімнів Ригвєди. Отже, Сонце сходило весною у констеляції ОРІОНА І КРІТІКАС- не знаю з пам'яти європейської назви. Був час спільноти і був час розподілу і власного розвитку, як теж історичної долі.

Моя листа спільних Божеств багато довша як та, що знайдена в Бохацеой. Зокрема друга і нещодавно опублікована частина 5-та Книги Велеса із матеріалів неоголошених Міролюбовим, принесла ще назви МІТРИ і ІНТРИ, себто ІНДРИ.

Назви БОГ, ПЕРУН, СВАРОГ (як СВАРГА), АГНІ, ритуал Жертви і багато понять були мені відомі із порівняльного вірознавства, але не МІТРА, ІНТРА, ВИШНІЙ, а далі релігійне словництво, як ШАР, ЯГНИЩЕ, СУРА як напій Сурія теж напій і Сонце - це все відноситься до часу спільної спадщини. Нова доба для дослідів і... НОВА ДОБА ДЛЯ ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА.

А тут приходить ще на відсіч Археологія України.

Заговорила ЗЕМЛЯ, ЗЕМЛЯ СТАЛА ЗА СВІДКА.

Тут мушу перервати писання... Бо це я писав у Гимнах Землі... Тепер плачу...

...Стає може ясно, що тепер маю в руках докази на два боки: для Ригведи і для Книги Велеса!



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit