Японська література - Хрестоматія Том I (VII-XIII ст.) - Бондаренко І.П. 2010

Хоке кенкі
Сецува (Буддійські легенди)

Про обожнювача «Сутри лотоса» ченця Ренсьо

Ренсьо пішов з дому й став ченцем. Він повторював "Сутру лотоса", не даючи собі відпочинку ні коли він ішов, ні коли стояв, ні вдень, ні вночі. Усією душею наслідував він цей Шлях, і великим було його співчуття. Одяг він віддавав іншим і не скаржився на холод. Обід жертвував людям і не казав, що хоче пити чи істи. Збирав вошей і бліх і кормив їх своїм тілом. Не берігся від ґедзів і москітів, не страшився кліщів і п'явок, пригощаючи їх кров'ю своєю. Коли в горах прийшов час для ґедзів та кліщів, Ренсьо став згодовувати їм своє м'ясо і кров. Багато зібралося кровососів, і, коли вони пожирали його тіло, ґедзі відкладали в рани яйця. Чернець мучився від болю, місця укусів страшно здулися, спричиняючи моторошні страждання. Люди навколо говорили: "Потрібно скоріше вгамувати біль і припекти ранки. Якщо припекти потрібним зіллям, личинки загинуть і ти одужаєш".

Чернець відповідав: "Не буде так! Якщо припекти рани, ґедзі загинуть. Через незначний біль прийдеться губити життя. Як не пожаліти їх?!"

З останніх сил перемагав Ренсьо страждання, читаючи "Сутру лотоса". І було йому видіння. Ніби-то з'явився чернець шляхетної зовнішності і співав йому хвалу: "Ти - святий. Ти - чернець доброчесний. Глибоке твоє страждання. Укутавшись у щільні одяги терпіння і шануючи "Сутру лотоса", ти оберігаєш життя".

Отут чернець погладив рани Ренсьо. Ренсьо пробудився, і болю не стало, рани на очах затягувалися, з них вилетіли тисячі ґедзів і спрямували в небо. Мучення Ренсьо стихли, душа і тіло заспокоїлися.

Святий усім серцем бажав переродитися у Краю Вічної Радості і читав "Сутру лотоса". Так знайшов він просвітління вічне.

Переклад О. ЛевицькоїНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.