Скорочені твори 10 клас - переклад Сикало Ю.В. 2019

Достоєвський Ф.М. - Хлопчик у Христа на ялинці

Достоєвський Ф.М. - Хлопчик у Христа на ялинці

Скорочені твори 10 клас - переклад Сикало Ю.В. 2019

Маленький хлопчик, років шести, прокидається в сирому і холодному підвалі. Він дуже голодний і намагається розбудити хвору маму. У нього це не виходить, адже мама померла, але хлопчик ще не розуміє, що таке смерть. Його лише дивує холодне і нерухоме  обличчя мами.

Не добудившись її, він виходить на вулицю. Блукаючи  містом, хлопчик заглядає в вікна, в одному він бачить, як дівчинка танцює з хлопчиком, в іншому - чотирьох панянок, які дають пироги кожному, хто прийде. Хлопчик теж увійшов до них у будинок. Одна з панянок спішно суне йому копієчку і сама відчиняє двері. Переляканий хлопчик упускає монетку і біжить геть.

Він наштовхується на натовп людей, що дивляться лялькову виставу, яка йому дуже подобається. Але незабаром його б'є старший хлопчик. Дитина змушена бігти геть.

Забігши в підворіття, він влаштовується за дровами. Йому стає тепло і добре. Хлопчик чує голос, що запрошує на ялинку. Він бачить чудову ялинку і безліч радісних хлопчиків і дівчаток. Він сам радіє і веселиться, перебуваючи поруч з ними. Це такі ж діти як він, які загинули в ранньому віці з різних причин (одні замерзли, інші задихнулися).

Вранці двірники знаходять тіло замерзлого маленького хлопчика, трохи пізніше знаходять і тіло його матері, яка померла раніше.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.