Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

Анна Ґавальда «35 кіло надії»

Книга «35 кіло надії» - це захоплюючий роман про хлопчика, який мріє про відпустку від школи і професійного майстра. Головний герой - Моріс, школяр, який не відчуває себе комфортно в школі і мріє про краще життя.

Книга розпочинається з опису Моріса та його нездатності зрозуміти математику. Він зустрічає свого діда, який був талановитим майстром. Моріс вважає, що йому необхідно зробити щось більше, ніж просто ходити до школи, і він вирішує стати майстром, як його дід.

Моріс об'їздив багато майстерень, але в жодній з них він не знайшов свого покликання. Він дізнається про конкурс для майстрів, який може забезпечити йому відпустку від школи та можливість навчатися у майстрів. Моріс вирішує взяти участь у конкурсі та створює свою власну рукотворну меблеву витрину.

Однак, на конкурсі Моріс зіткнувся зі своїми проблемами в школі, а саме з математикою. Він не зміг вирішити завдання на конкурсі та його мрії про відпустку від школи здалися неможливими. Проте, його дід дав йому натхнення та упевненість у собі, і Моріс не здався.

Він починає вчитися математиці з допомогою своєї однокласниці Сарай, і вони стають друзями. Вони разом вирішують завдання на конкурсі майстрів, і Моріс перемагає. Він отримує відпустку від школи та можливість навчатися у майстрів.

Ключові моменти в книзі включають Морісові мрії про відпустку від школи та виробничу практику, його пошуки свого покликання та допомогу від діда та Сарай.

Ця книга розповідає про те, що зі старанням, натхненням та підтримкою друзів, мрії можуть стати реальністю. Книга змушує нас замислитися про свої мрії та про те, що потрібно зробити, щоб вони здійснилися.