Скорочені твори з зарубіжної літерат шкільна програма 2022 - 2023

У. Старк «Чи вмієш ти свистати, Юганно?»

Книга У. Старка «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» - це історія про 12-річного хлопчика Крістера, який живе в Швеції в 30-ті роки ХХ століття. Його мама померла, коли він був зовсім малим, а тато переїхав до іншого міста, щоб знайти роботу. Крістер залишився жити зі своїм дідусем на віддаленому острові.

Завдяки своєму дідусеві, Крістер дізнається, що на острові колись живла його сім'я, і він вирішує відшукати місце, де будинок його родичів. Під час пошуків Крістер знайомиться з дівчинкою на ім'я Йоханна. Вона допомагає йому знайти будинок його родичів, а також стає його другом.

Протягом книги Крістер проводить багато часу з Йоханною, і вони разом дізнаються про себе та світ навколо них. Вони грають у футбол, плавають у морі, спостерігають за зірками. Одного разу, під час свого пригодницького пошуку, Крістер та Йоханна знаходять старий човен, який вони вирішують відремонтувати.

Ключовим моментом у книзі є те, що Крістер дізнається, що Йоханна хвора на туберкульоз, і що вона може померти. Це робить Крістера дуже сумним, і він вирішує допомогти Йоханні. Він вирішує, що вони разом повинні поплисти на човні до міста, де Йоханна зможе знайти лікаря.

Крістер та Йоханна відправляються у свою подорож на човні, але їх затримує шторм, і вони втрачають напрям. Крістер вирішує спробувати вислати сигнал своїм дідусеві, і він намагається вислати сигнал, свистячи пісню «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» (Шведською - «Ви можете свистіти Йоханною?»).

Таким чином, твір У. Старка «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» - це історія про дружбу, про пригоди та про важливість того, щоб допомагати один одному у важкі моменти життя.