ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОВІДНИХ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ XIX ст - ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ середини — другої половини XIX ст.

Світова література (рівень стандарту) 10 клас - Ю.І. Ковбасенко - Грамота 2010

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОВІДНИХ ШЛЯХІВ РОЗВИТКУ ПОЕЗІЇ СЕРЕДИНИ XIX ст - ТРАДИЦІЇ ТА НОВАТОРСЬКІ ЗРУШЕННЯ В ПОЕЗІЇ середини — другої половини XIX ст.

Замайорить колись крилатий стяг поезій над сивим черепом нездарного ума.

П. Верлен

Різні роди й навіть жанри літератури мають «свою історію», періоди розквіту й занепаду. Так, доба романтизму була епохою бурхливого розквіту лірики (Дж. Байрон, Г. Гейне, А. Міцкевич, рання творчість О. Пушкіна, М. Лєрмонтова, Т. Шевченка та ін.).

Доба реалізму — не період безумовного домінування прози, великих епічних форм, зокрема соціального роману, а доба раннього модернізму позначена відродженням інтересу до лірики, а також драми, хоча й у нових її реалізаціях. Проте потрібно пам’‎ятати, що такий розподіл є досить умовним, адже тимчасова перевага одних жанрів зовсім не означає абсолютного зникнення інших. Тобто вони відрізняються не наявністю чи відсутністю певних складових, а їх пропорціями. Отже, у різні періоди розвитку літератури переважали різні роди й жанри, але вони не зникали зовсім.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.