Одіссей у Кірки (пісня 10, вірші 91-399) - Стародавня Греція. Гомер. «Одіссея» - Золоті сторінки далеких епох

Зарубіжна література 10 клас (профільний рівень) - Н. М. Кадоб’янська - Сиция 2018

Одіссей у Кірки (пісня 10, вірші 91-399) - Стародавня Греція. Гомер. «Одіссея» - Золоті сторінки далеких епох

П’ята пригода, про яку розповідає Одіссей у пісні 10, — перебування в чарівниці Кірки. Людожери-лестригони знищили всі кораблі Одіссея, крім одного, який пристав до острова чарівниці Кірки (Кіркеї). Чарівниця пригостила супутників Одіссея чарівним зіллям і перетворила їх на свиней. Тільки Еврілох урятувався й розповів про це Одіссею. Герой рушив один до будинку чарівниці й за допомогою даної йому Гермесом чудесної рослини переміг чари богині. Кіркея впізнала

в ньому Одіссея, про якого їй було віщування, та запропонувала йому залишитися з нею на острові. Одіссей погодився на пропозицію богині, але спершу за порадою богів змусив її дати обіцянку, що вона не планує проти нього нічого поганого й поверне людську подобу його супутникам, перетвореним на свиней. Проживши з товаришами рік на острові в спокої та достатку, Одіссей став просити Кірку відпустити їх на батьківщину, і, отримавши згоду богині-чаклунки, відбув на кораблі.

Ян Бейлерт. Улісс (Одіссей) і Цирцея (Кірка). 1637 р.

ОЦІНКИ ТА ОБГОВОРЕННЯ

1. Розкрийте, яким постає Одіссей у цьому епізоді поеми.

2. Поясніть, чому Кіркея впізнала Одіссея.

3. Дослідіть, як описує Гомер чарівницю.

4. Опишіть, якою ви уявляєте чаклунку.

5. Розгляньте ілюстрації до 10-ї пісні поеми. Яка з них, на вашу думку, найбільш яскраво передає атмосферу епізоду?

6. Поміркуйте, що символізує перетворення супутників Одіссея на свиней.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.