ЧЕРВОНЕ І ЧОРНЕ Ф. СТЕНДАЛЯ В МИСТЕЦТВІ ТА КІНО - Фредерік Стендаль (Анрі Марі Бейль) 1783-1842 - ФРАНЦІЯ - РОМАН XIX століття

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

ЧЕРВОНЕ І ЧОРНЕ Ф. СТЕНДАЛЯ В МИСТЕЦТВІ ТА КІНО - Фредерік Стендаль (Анрі Марі Бейль) 1783-1842 - ФРАНЦІЯ - РОМАН XIX століття

Кадр із кінофільму «Червоне і чорне» (реж. С. Герасимов). М. Єременко в ролі Жульєна Сореля. 1976 р.

Складний характер Жульєна Сореля на тлі доби привернув увагу відомих режисерів світу. До екранізації твору ще в 1920 р. звернувся італійський режисер М. Боннард. Французький фільм «Червоне і чорне» режисера К. Отан-Лара, знятий у 1954 р., вражає грою чудових акторів — Ж. Філіпа (Жульєн Сорель) і Д. Дарьйо (пані де Реналь).

С. Герасимов у п’‎ятисерійній кінострічці (СРСР, 1976 р.) зміг досить достовірно відтворити сюжет роману, розкрити внутрішній світ головного героя. Особливо вдалою була роль Жульєна Сореля, якого зіграв актор М. Єременко.

Із сучасних кінострічок вирізняється кінофільм «Червоне і чорне» режисера Ж.-Д. Верхака (Німеччина, Франція, Італія, 1997р.). Фільм можна подивитися в українському перекладі.

За допомогою Інтернету подивіться кінофільми за романом Стендаля «Червоне і чорне». Хто з акторів найбільше відповідає вашим уявленням про Жульєна Сореля? Поясніть.

Ілюстрації до роману Ф. Стендаля «Червоне і чорне» з паризького видання 1884 р.

1. Які сюжети роману відтворені в ілюстраціях? Доберіть до них цитати.

2. Уявіть, що ви — художник. Які епізоди ви обрали б для ілюстрацій? Яку палітру кольорів використали?

3. Уявіть, що ви видаєте «Червоне і чорне» Ф. Стендаля в українському перекладі. Запропонуйте власне оформлення книжки. Усно опишіть свою обкладинку, якщо бажаєте — намалюйте.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.