ЗЛОЧИН І КАРА Ф. ДОСТОЄВСЬКОГО В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ТА КІНО - Федір Достоєвський 1821-1881 - РОСІЯ - РОМАН XIX століття

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

ЗЛОЧИН І КАРА Ф. ДОСТОЄВСЬКОГО В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ТА КІНО - Федір Достоєвський 1821-1881 - РОСІЯ - РОМАН XIX століття

Відомий російський художник І. Глазунов написав багато картин до творів Ф. Достоєвського, зокрема й до роману «Злочин і кара». На портреті Родіон Раскольников виглядає відчуженим, заглибленим у свої думки.

На другому портреті Раскольников зображений перед убивством старої лихварки. За спиною в нього — тридцять сходинок, що ведуть до його комірчини.

І. Глазунов. Родіон Раскольников. Ілюстрація до роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара». 1982 р.

І. Глазунов. Раскольников на сходах. Ілюстрація до роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара». 1982 р.

Російський художник П. Боклевськии також не оминув увагою твір видатного письменника. Лихварка Альона Іванівна в зображенні митця цілком відповідає опису Ф. Достоєвського.

Художник Д. Шмаринов прагнув відтворити насамперед емоційні стани героїв. На його малюнках постають живі рухливі обличчя, що виражають переживання, настрої, почуття. Автор навмисно не робить чітких ліній, контури ніби розмиті, у сіро-чорних відтінках, що підкреслюють похмуре життя та складні психологічні колізії персонажів.

У 2002 р. Дж. Джарольд зняв двохсерійний фільм «Злочин і кара» — сучасна адаптація однойменного роману Ф. Достоєвського.

Дж. Сімм у ролі Родіона Раскольникова. 2002 р.

П. Боклевський. Лихварка. Ілюстрація до роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара». 1980-і роки

Д. Шмаринов. Ілюстрація до роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара». 1935-1936 рр.

1. Доберіть цитати з роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара» до 2-3 ілюстрацій, які вам сподобалися. Порівняйте текст та його втілення в образотворчому мистецтві.

2. Доберіть музику до однієї з ілюстрацій. Поясніть свій вибір.

Кадри з кінофільму «Злочин і кара» (реж. Дж. Джарольд, Велика Британія). 2002 р.Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.