ПОРТРЕТ ДОРІДНА ҐРЕЯ О. УАЙЛЬДА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Оскар Уайльд 1854-1900 - АНГЛІЯ - РОМАН XIX століття

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

ПОРТРЕТ ДОРІДНА ҐРЕЯ О. УАЙЛЬДА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Оскар Уайльд 1854-1900 - АНГЛІЯ - РОМАН XIX століття

1. Перегляньте за допомогою Інтернету один із кінофільмів за романом О. Уайльда «Портрет Доріана Ґрея». Установіть відповідність між екранізацією та романом. Які інтерпретації надали сюжету й образам режисери й актори?

2. Уявіть, що ви — режисер. Кого з відомих акторів ви запросили б на роль Доріана Ґрея та інших персонажів? Поясніть свій вибір.

Кадр із кінофільму «Портрет Доріана Ґрея». (реж. А. Левін, США). 1945р.

Кадр із кінофільму «Портрет Доріана Ґрея» (реж. О. Паркер, Велика Британія). 2009 р.

Уявіть, що ви видаєте роман О. Уайльда «Портрет Доріана Ґрея». Що б ви обрали для обкладинки? Чому?

Роман О. Уайльда «Портрет Доріана Ґрея» ніби створений для екранізації. Різнобарвність твору, вишукані речі, гарний головний герой, захопливий сюжет, боротьба добра і зла дають поштовх для різних режисерських рішень.

Перша екранізація твору з’‎явилася ще в 1910 р. в Данії. А загалом роман О. Уайльда втілений у понад 30 фільмах. Одним із найяскравіших уважають фільм «Портрет Доріана Ґрея» режисера А. Левіна (США, 1945р.). Він був ще чорно-білим, але точним у відтворенні сюжету та з хорошим ансамблем акторів. Операторську роботу відзначено премією «Оскар».

Напрочуд емоційною екранізацією є фільм «Портрет Доріана Ґрея», створений режисером Г. Джорданом (США, 1973р.).

Гідним уваги сучасні кінокритики вважають і кінофільм «Портрет Доріана Ґрея», створений англійським режисером О. Паркером (Велика Британія, 2009 р.). Картина вийшла цікавою, незважаючи на деякі відхилення від тексту роману. Напрочуд майстерною є гра акторів: Б. Барнса (Доріан Ґрей) і К. Ферта (лорд Генрі Воттон).

Енріке Коромінас — сучасний іспанський художник, якого вважають чи не найкращим ілюстратором роману О. Уайльда «Портрет Доріана Ґрея». Яскраві акварелі відображають емоційний стан героїв і захопливі повороти сюжету.

Знайдіть в Інтернеті обкладинки до українських видань твору. Яка з них якнайкраще, на вашу думку, відображає ідейний зміст роману О. Уайльда та зміни героя?

Е. Коромінас. Ілюстрація до роману О. Уайльда «Портрет Доріана Ґрея». 2011 р.