БЛАКИТНИМ ПТАХ М. МЕТЕРЛІНКА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Моріс Метерлінк 1862-1949 - БЕЛЬГІЯ - ДРАМАТУРГІЯ наприкінці XIX - на початку XX ст.

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

БЛАКИТНИМ ПТАХ М. МЕТЕРЛІНКА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Моріс Метерлінк 1862-1949 - БЕЛЬГІЯ - ДРАМАТУРГІЯ наприкінці XIX - на початку XX ст.

Перший кінофільм за п’‎єсою «Блакитний Птах» М. Метерлінка був створений ще в 1910 р. (Велика Британія). Сценарій до фільму написав сам автор.

Наступним кроком у кіномистецтві став кінофільм французького режисера М. Турньора, знятий у 1918р. (США).

Кадр із кінофільму «Блакитний Птах». (реж. У. Лат, США). 1940 р.

У кожного з художників, як і в читачів, свій Блакитний Птах. Хтось із митців акцентує на казковій атмосфері твору, боротьбі добра і зла, а хтось — на характері персонажів і пошуках здійснення мрії. Перегляньте подані ілюстрації й визначте аспекти інтерпретації твору. Уявіть, що ви — член журі конкурсу малюнків за п’‎єсою М. Метерлінка. Запропонуйте ті ілюстрації, які, на вашу думку, заслуговують найбільшу увагу. Поясніть.

Уявіть, що ви — режисер майбутнього фільму за мотивами п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах». Вам потрібно визначити склад акторів і дати їм рекомендації. Кому зі своїх однокласників ви доручили б провідні ролі? Поясніть їм свій «режисерський задум».

Кадр із кінофільму «Блакитний Птах». (реж. Дж. К’‎юкор, США, СРСР). 1976 р.

Кіноепопею продовжив американський режисер У. Лат у 1940 р. За операторську роботу та спецефекти фільм отримав премію «Оскар».

Відомий музичний художній фільм казка «Блакитний Птах» американсько-радянського виробництва знятий у 1976 р. режисером Дж. К’‎юкором. У ролі Матері, Феї, Душі Світла, Материнської Любові знялася зірка голлівудського кіно — Е. Тейлор.

За п’‎єсою М. Метерлінка також знято анімаційні кінострічки: повнометражний мультиплікаційний фільм «Блакитний Птах» режисера В. Ліванова (СРСР, 1970), японський фільм-аніме — серіал режисера X. Сасагави «Блакитний Птах Метерлінка: Пригоди Тільтіля та Мітіль» (1980).

О. Мамонтов. Ілюстрація до п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах».

2010р.

Б. Дехтєрьов. Ілюстрація до п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах». 1989 р.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.