БЛАКИТНИМ ПТАХ М. МЕТЕРЛІНКА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Моріс Метерлінк 1862-1949 - БЕЛЬГІЯ - ДРАМАТУРГІЯ наприкінці XIX - на початку XX ст.

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - О. М. Ніколенко - Грамота 2018 рік

БЛАКИТНИМ ПТАХ М. МЕТЕРЛІНКА В ІЛЮСТРАЦІЯХ І КІНО - Моріс Метерлінк 1862-1949 - БЕЛЬГІЯ - ДРАМАТУРГІЯ наприкінці XIX - на початку XX ст.

Перший кінофільм за п’‎єсою «Блакитний Птах» М. Метерлінка був створений ще в 1910 р. (Велика Британія). Сценарій до фільму написав сам автор.

Наступним кроком у кіномистецтві став кінофільм французького режисера М. Турньора, знятий у 1918р. (США).

Кадр із кінофільму «Блакитний Птах». (реж. У. Лат, США). 1940 р.

У кожного з художників, як і в читачів, свій Блакитний Птах. Хтось із митців акцентує на казковій атмосфері твору, боротьбі добра і зла, а хтось — на характері персонажів і пошуках здійснення мрії. Перегляньте подані ілюстрації й визначте аспекти інтерпретації твору. Уявіть, що ви — член журі конкурсу малюнків за п’‎єсою М. Метерлінка. Запропонуйте ті ілюстрації, які, на вашу думку, заслуговують найбільшу увагу. Поясніть.

Уявіть, що ви — режисер майбутнього фільму за мотивами п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах». Вам потрібно визначити склад акторів і дати їм рекомендації. Кому зі своїх однокласників ви доручили б провідні ролі? Поясніть їм свій «режисерський задум».

Кадр із кінофільму «Блакитний Птах». (реж. Дж. К’‎юкор, США, СРСР). 1976 р.

Кіноепопею продовжив американський режисер У. Лат у 1940 р. За операторську роботу та спецефекти фільм отримав премію «Оскар».

Відомий музичний художній фільм казка «Блакитний Птах» американсько-радянського виробництва знятий у 1976 р. режисером Дж. К’‎юкором. У ролі Матері, Феї, Душі Світла, Материнської Любові знялася зірка голлівудського кіно — Е. Тейлор.

За п’‎єсою М. Метерлінка також знято анімаційні кінострічки: повнометражний мультиплікаційний фільм «Блакитний Птах» режисера В. Ліванова (СРСР, 1970), японський фільм-аніме — серіал режисера X. Сасагави «Блакитний Птах Метерлінка: Пригоди Тільтіля та Мітіль» (1980).

О. Мамонтов. Ілюстрація до п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах».

2010р.

Б. Дехтєрьов. Ілюстрація до п’‎єси М. Метерлінка «Блакитний Птах». 1989 р.