ПЕРЕХІД ДО МОДЕРНІЗМУ ВЗАЄМОДІЯ СИМВОЛІЗМУ Й ІМПРЕСІОНІЗМУ В ЛІРИЦІ

Зарубіжна література 10 клас (рівень стандарту) - В. В. Паращич - Ранок 2018 рік

ПЕРЕХІД ДО МОДЕРНІЗМУ ВЗАЄМОДІЯ СИМВОЛІЗМУ Й ІМПРЕСІОНІЗМУ В ЛІРИЦІ

Помежів’я XIX—XX ст. — складний період у мистецькому житті людства. Німецький філософ Фрідріх Ніцше проголосив: “Померли всі боги, залишилась одна людина!”, і людство опинилося на роздоріжжі думок, моралі, віри. Осягнути сучасність із погляду розуму виявилося неможливим, тому почалися активні пошуки нових форм пізнання дійсності. Мистецтво теж знаходило нові способи відображення змін, що сталися насамперед у людській свідомості. Складністю та суперечливістю історичної доби обумовлені своєрідність і розмаїття світового літературного процесу. Література на межі XIX- XX ст. була повністю заглиблена в усі перипетії свого часу.

У багатьох зарубіжних літературах виникають численні напрями, течії, школи, стилі. Їх суперечності часом доходять до антогонізму, взаємозаперечення, адже в інші часи вони не були виражені настільки яскраво.

Буржуазне суспільство з його усталеною концепцією людини, з його прямолінійною вірою в розум і прогрес для них [модерністів] припинило існувати. Там, де інші бачили розум і порядок, вони бачили лише ірраціональність і хаос.

Д. Солстад

1. Які літературно-мистецькі напрями вам відомі? Назвіть їх, визначте характерні ознаки.

2. Які літературні напрями панували в літературі XIX ст.? Назвіть їхніх представників і відомі вам твори, що визначили розвиток цих напрямів.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.