Зарубіжна література 6 клас
Джек Лондон (Джон Гріффіт Лондон) (1876—1916) - НА ОСТРОВАХ ЖИТТЄВИХ ВИПРОБУВАНЬ
Навчати справедливості і стійкості у випробуваннях — одне із благородних завдань мистецтва. Цьому завданню служили книги Джека Лондона, і в кожному, хто їх читав, залишається відблиск світла, навіть якщо сьогодні ми цього не усвідомлюємо.
Олексій Звєрєв
Твори Джека Лондона переносять нас на далеку Північ, де панує прозоро-чиста, холодна й безжалісна Біла Тиша, де природа стає найсуворішим випробуванням можливостей людини. Саме сюди потрапляють герої американського письменника, гнані «золотою лихоманкою» — жагою збагачення. Саме тут, де на кожному кроці чатує небезпека, вони знаходять скарби, незрівнянно цінніші за жовтий метал. Своїми книгами Джек Лондон нагадує читачам, що справжнім золотом на шляху кожного мандрівника є Людяність, Мужність, Воля і Честь.
Сам письменник за своє недовге життя неодноразово переконувався в істинності цієї думки. Ще хлопчиком, щоб заробити собі на хліб, він розносив газети або допомагав господарю
1 Звєрєв Олексій — російський літературознавець.
кегельбана1. Пізніше він напише у своїй автобіографії: «У п’ятнадцять років я був мужчиною, рівним серед мужчин». Любов до пригод і прагнення подолати убогість привели юного Джека на Клондайк — місцевість на Півночі Канади, де в 1896 році були відкриті багаті родовища золота. І хоча Джеку Лондону так і не вдалося знайти дорогоцінний метал, ця експедиція залишила глибокий слід у його душі. Спостереження за величною природою, зустрічі з цікавими людьми, враження від численних випробувань власної сили волі — усе це живило письменницький дар. На основі спогадів про суворий край народились північні оповідання, які принесли Джеку Лондону світову славу. Одне з найвідоміших — «Любов до життя».
1. Як ви розумієте вислів «золота лихоманка»?
2. Які скарби знайшов Джек Лондон на Клондайку?
3. Спробуйте за назвою оповідання «Любов до життя» передбачити його зміст.