Зарубіжна література 6 клас - Надія Півнюк - Освіта 2006

СТВОРЕННЯ СВІТУ - Міфологія Давньої Індії - МІФ І ЛІТЕРАТУРА

Спочатку не було нічого: ні сонця, ні місяця, ні зірок. З темряви первісного хаосу, який наче спав глибоким сном, першою виникла вода. З цієї води повстав вогонь. Од великої сили тепла, що дав той вогонь, зародилося Золоте Яйце. І плавало те Яйце у водах безкрайнього та бездонного океану, доки в ньому не виник Прабатько Брахма*. Він розбив Яйце, і воно розкололося на дві половини. Верхня стала Небом, нижня — Землею, а між ними Брахма розмістив повітряний простір. І утвердив він землю серед вод.


Брахма. Алебастрова статуетка XX ст.

Вішну. Кам’‎яна статуетка X ст.

Так було створено світ.

Спочатку в Брахми з’‎явилося шестеро синів. Він породив їх силою своєї думки. А от сьомий син, Дакша, вийшов з великого пальця на правій нозі Брахми. З пальця на лівій нозі у Брахми народилася донька на ім’‎я Віріні. Дакша і Віріні побралися і мали багато-багато дітей.

їх найстарша донька, Діті*, стала матір’‎ю грізних демонів. Друга донька, Дану*, породила могутніх велетнів. Третя — Адіті* — народила дванадцятеро світлих синів — великих богів.

Серед них наймогутнішими були бог океану Варуна*, бог грози та грому Індра*, бог сонця Вівасват*.

Та найславетнішим серед них став наймолодший син Адіті — Вішну*, хранитель світу.

З давніх-давен сини Діті й Дану — їх називають асурами — були ворогами богів, синів Адіті. І боротьба між асурами та богами за владу над всесвітом тривала багато століть, і не було їй кінця.

Переказ Ольги Бондарук

Словничок

Адіті — мати світлих богів.

Брахма — бог-творець, прабатько богів і людей, один із трьох верховних правителів Всесвіту.

Варуна — бог океану, володар Заходу.

Вівасват — бог сонця, прабатько смертних людей.

Вішну — один з трьох верховних богів, правитель Всесвіту.

Дану — мати могутніх велетнів.

Діті — мати грізних демонів.

Індра — бог грози та грому, володар богів.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.