Підручник Зарубіжна література 9 клас - О. О. Ісаєва - Оріон 2017
ДО ЧИТАЧА ХХІ СТОЛІТТЯ, або ЗАМІСТЬ ВСТУПУ
Вітаємо вас, любі наші читачі — майбутні менеджери чи лікарі, програмісти чи екологи, юристи чи актори, спортсмени, банкіри, політики, економісти чи вчителі!.. Незалежно від того, ким ви уявляєте себе в майбутньому, нам усім потрібно навчитися бачити, слухати й чути, зіставляти та робити висновки, висловлювати свої враження, знаходити рішення і, врешті-решт, відчувати й насолоджуватися. І в цьому нам допомагає українська та зарубіжна ЛІТЕРАТУРА...
Напевно, ви вже замислювалися над тим, ЩО іноді спонукає нас відірватися від комп’ютерів або улюбленого заняття, змушує розгорнути гарну книжку і, попри всі наші буденні проблеми, поринути в читання. Чому ми, ті, які живуть у ХХІ столітті, звертаємося до художніх творів, написаних в інші епохи? Що шукаємо в них? Як впливають вони на нас? Спробуймо разом знайти відповіді на ці запитання.
Занурюючись у художні твори, ми часто подумки вступаємо в діалог з їхніми авторами, героями, і кожний з нас самостійно розкриває, що за «душа тисячоліть себе шукає в слові», як образно зазначила українська поетеса Ліна Костенко. А це означає, що ми в такий спосіб ПІЗНАЄМО СЕБЕ.
А ще. читання справжніх творів мистецтва ошляхетнює нас, привносить у наші душі й серця ВІРУ в ДОБРО і СВІТЛО, МИР і СПРАВЕДЛИВІСТЬ. А це, погодьтеся, у наш складний час не так і мало.
Відкриваючи для себе шедеври світової літератури, які ви на уроках української та зарубіжної літератури читатимете як в оригіналі, так і в художніх перекладах, ви отримаєте можливість простежити й порівняти, як змінюються людина і світ, який її оточує, і що, незалежно від часу й появи нових технологій, залишається незмінним.
У цьому навчальному році, осмислюючи на уроках зарубіжної літератури художні твори, написані в різні історичні часи, розпочинаючи від епохи Просвітництва й закінчуючи літературою ХХ-ХХІ століть, ви зможете поставити свої запитання та шукати свої відповіді, отже — сформувати свій погляд на життя й розібратися в самому собі.
Тож давайте разом розмірковувати й обговорювати, сперечатися, зіставляти й перевіряти, давати власну оцінку й пізнавати — передусім себе й навколишній світ. І, як зазначає американський письменник і просвітитель Фредерик Дуглас, — читати і бути вільними!
Автори