Ніл Гайман - Твори - Біографія, життя і творчість письменника

Ніл Гайман - Твори - Біографія, життя і творчість письменника

(10 ноября 1960)

Ніл Гайман

Ніл Гайман - англійський письменник романів, оповідань, дитячих книг та іншої літератури. Він є одним з найбільш плідних авторів нашого покоління. Його захоплення написанням почалося ще в перші роки, коли він читав фантастичні романи. Він був гострим спостерігачем і зріс, щоб стати зразковим художником літератури, який використовував свою уяву для створення дивовижних історій. Його фантастичний світ зачаровує читача і робить його частиною своєї подорожі дивовижним чином. Крім написання романів і оповідань, він також значно сприяв графічним романам, телебаченню, кіно і радіоп'єсам. Він справжній майстер оповідання з потужним захопленням над розумом читача і в той же час дозволяє йому вільно блукати навколо фантастичної мрії, де все можливо. Його розповіді були удостоєні багатьох нагород по всьому світу, що свідчить про те, що він є генієм свого часу. Він заслужив повагу і любов людей по всьому світу своїми літературними шедеврами і продовжує створювати такі чудові казки для майбутніх поколінь, які безсумнівно оцінять їх за інтелектуальне багатство і притаманну їм красу.

ПОЧАТОК

Ніл Гайман народився в Гемпширі, Великобританія, і зараз живе в Сполучених Штатах поблизу Міннеаполіса. Ще в дитинстві він виявляв свою любов до книг, читання і розповідей, пожираючи твори К.С. Льюїса, Дж. Р. Толкіна, Джеймса Бранка Кабелла, Едгара Пола, Майкла Моркока, Урсули К. Легуін, Джина Вулфа і Г. К. Честертона. Сам описаний "дикий дитина, що виховувався в бібліотеках", Гайман заохочує бібліотекарів до пожиттєвої любові до читання: "Я б не був тим, ким я без бібліотек. Я був такою дитиною, яка пожирала книги, і мої найщасливіші часи, як хлопчика, коли я переконував своїх батьків залишити мене в місцевій бібліотеці на їхньому шляху на роботу, і я провів день там. Я виявив, що бібліотекарі насправді хочуть нам допомогти: вони навчили мене про міжбібліотечне обслуговування."

КАР'ЄРА РАННЬОГО ПИСЬМА

Гайман почав свою кар'єру в Англії як журналіст. Його першою книгою була біографія Дюрана Дюрана, яку він писав три місяці, а другою - біографія Дугласа Адамса, "Не панікуй: Керівництво по галактиці". Гайман описує своє раннє письмо: "Я був дуже, дуже хороший в тому, щоб взяти голос, який вже існував і пародіюючи або пашишуючи його". Насильницькі випадки були першими з багатьох співпраці з художником Дейвом Маккіном. Цей ранній графічний роман привів до їх серії Black Orchid, опублікованої DC Comics.

Новаторська серія Sandman пішла, збираючи велику кількість американських нагород у своєму випуску на 75 номерів, включаючи дев'ять нагород комічної промисловості Will Eisner і три Harvey Awards. У 1991 році Sandman став першим коміксом, що отримав літературну премію, 1991 World Fantasy Award за кращу коротку історію.

СТВОРЕНО WRITER & CREATOR

Нейл Гайман є одним з творців сучасних коміксів, а також автором, чия робота перетинає жанри і досягає аудиторії різного віку. Він увійшов до словника літературної біографії як один з десяти живих постмодерних письменників і є плідним творцем творів прози, поезії, кіно, журналістики, коміксів, пісень пісень і драматичних творів.

Гайман домігся культового статусу і привернув до себе посилення уваги ЗМІ, з останніми профілями журналу The New Yorker та CBS News Sunday Morning.

ФАНТАСТИКА, ФАНТАЗІЯ ТА СОЦІАЛЬНІ МЕДІА

Глядачі за наукову фантастику і фантазію складають значну частину фанатів Гаймана, і він постійно використовував соціальні медіа для спілкування з читачами. У 2001 році Гайман став одним з перших письменників, які створили блог, який зараз має понад мільйон постійних читачів.

У 2008 році Гайман приєднався до Twitter як @neilhimself і тепер має понад 1,5 мільйона послідовників і розраховує на сайт з мікро-блогами. Він виграв категорію Twitter у першій премії Author Blog, а його дорослий роман American Gods був першим вибором для книжкового клубу One Book, One Twitter (1b1t).

ПИСЬМО ДЛЯ МОЛОДИХ ЧИТАЧІВ

Ніл Гайман пише книги для читачів різного віку, включаючи наступні колекції та книжки з малюнками для молодих читачів: “М - за магію” (2007); Interworld (2007), у співавторстві з Майклом Ривз; День, коли я змінив мій тато на дві золоті рибки (1997); Вовки в стінах (2003); Грінуей-шорт - лист Божевільні волосся (2009), ілюстроване Дейвом МакКін; Небезпечний алфавіт (2008), проілюстрований Гріс Грімлі; Дівчина з чорницею (2009); та Інструкції (2010), проілюстровані Чарльзом Вессом.

Книги Гаймана - жанрові твори, які відмовляються залишатися вірними своїм жанрам. На початку 1990-х готичний жах був поза модою, коли Гайман почав працювати над Кораліном (2002). Спочатку вважався занадто страшним для дітей, Коралін продовжував вигравати британську наукову фантастику, Хуго, туманність, Брам Стокер, а також американську премію Елізабет Бер / Ворзалла. Незвичайні і морозні гіганти, спочатку написані на Всесвітній день книг 2009 року, отримали всесвітнє визнання критиків.

"Вовки в стінах" були перетворені в оперу Шотландського національного театру в 2006 році, і Кораліна була адаптована як мюзикл Стефіна Мерріта в 2009 році.

ПИСЬМО ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Гайман є бестселером Нью-Йоркських романів "Neverwhere" (1995), "Stardust" (1999), "Американських богів" (2001), "Хьюго" і "Туманність", "Anansi Boys" (2005), "Добрі ознаки" (з Террі Пратчетт, 1990), а також збірки оповідань Smoke and Mirrors (1998) та Fragile Things (2006).

Його перша колекція короткометражної фантастики, Smoke and Mirrors: Short Fictions and Illusions, була номінована на премію MacMillan Silver Pen Awards у Великобританії як краща колекція оповідань за рік. Зовсім недавно Гайман був одночасно співавтором і співредактором з “Ал-Саррантоніо історій” (2010), а його власна історія в томі “Істина є печерою в чорних горах” була номінована на ряд нагород.

“Американські боги” були випущені в розширеному десятому ювілейному виданні, і в роботах з'являється серія HBO.

КІНО ТА ТЕЛЕБАЧЕННЯ

Гайман написав сценарій для оригінального телевізійного серіалу Бі-Бі-Сі (Neverwhere) (1996); Перший повнометражний фільм Дейва МакКіна, Mirrormask (2005), для компанії Jim Henson; і написав сценарій для Беовульфа Роберта Земекіса. Він виготовив фільм Stardust, Matthew Vaughn на основі книги Гаймана з однойменною назвою.

Він написав і режисував два фільми: короткометражний фільм про Джона Болтона (2002) і статуї Sky Television (2009), в яких брали участь Білл Найгі та Аманда Палмер.

Анімаційний фільм, заснований на Геймана Coraline режисера Генрі Селика і випущений на початку 2009 року, забезпечив BAFTA за кращий анімаційний фільм і був номінований на Оскар в тій же категорії.

Епізод Гаймана 2011 року “Доктор Хто”, “Докторська дружина”, змусив “Таймс” описати його як “героя”.

КНИГА КЛАДОВИЩА

Вперше опублікована у Великобританії наприкінці 2008 року, книга "Кладовище" виграла британську премію "Booktrust" за підліткову літературу та медаль "Ньюбер", найвищу нагороду, надану в американській дитячій літературі, а також нагороду молодого дорослого чоловіка Locus та Хуго кращому романі. Нагородження медаллю Великобританії CILIP Carnegie 2010 робить Gaiman першим автором, який коли-небудь виграв медаль Newbery і медаль Carnegie з тією ж книгою. Книга "Кладовище", з її ілюстраціями Кріса Рідделла, також була відібрана для медалі CILIP Кейт Грінуей для ілюстрації - вперше книга зробила обидві списки медалей за 30 років.

"Двадцять три роки тому ми жили в маленькому містечку Сассекс у високому будинку через провулок з кладовища. У нас не було саду, а наш 18-місячний син любив їздити на триколісному велосипеді. В будинку він помер би тому, що скрізь були сходи, так що кожен день я б спускав його вниз по наших стрімких сходах, і він буде їздити на своєму маленькому триколісному велосипеді навколо надгробних плит. Я подумав, що можу зробити щось на зразок Книги Джунглів з тим же самим рівнянням хлопчика, сирота, що росте в іншому місці, але я міг це зробити на кладовищі. У мене була ідея, коли мені було 24 роки. Я сів і спробував написати його і подумав: "Це дійсно гарна ідея, і це не дуже хороше письмо. Я ще не достатній для цього, і я відкладу її, поки я не краще".

Випускається фільм “Книга могильників”.На нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.