РУЛЬФО, Хуан - Біографія, життя і творчість письменника

(1918 — 1986)

РУЛЬФО, Хуан - творчість письменника

РУЛЬФО, Хуан (Rulfo, Juan - 16.05.1918, Сан-Ґабріель, шт. Халіско — 07.01. 1986, Мехіко) — мексиканський письменник.

Народився у 1918 р. у селищі Сан-Габріель (штат Халіско). Уже в ранньому дитинстві осиротів, був свідком революційних потрясінь, що прокотилися Мексикою. Після закінчення початкової школи в Гвадалахарі перебрався у Мехіко, де два роки перебивався випадковими заробітками й водночас відвідував лекції на філологічному факультеті університету. У 1935 р. отримав канцелярську посаду у відділенні департаменту, на якій працював наступних 12 років. Увесь свій вільний час він віддавав самоосвіті, багато читав, а згодом спробував писати й сам.

У 1953 р. вийшла друком збірка оповідань Рульфо «Рівнина у вогні» («El llano en llamos»). Події, описані у збірці, охоплюють часовий проміжок від революції 1910 р. до початку 50-х pp. і відбуваються на землях Халіско — штату, у якому народився письменник. Усі творчі потенції автора спрямовані на те, щоби розкрити у всій повноті специфічні особливості життя сільської Мексики, злиденне і знедолене існування її жителів, побут, звичаї, особливості їхнього мислення та коло повсякденних проблем. І хоча Рульфо не був першим з-поміж мексиканських письменників, котрі звернулися до цієї теми, проте саме він найточніше та найдостовірніше описав характерні особливості життя мексиканського села і глибоко розкрив психологію його мешканців. У 1955 р. вийшов друком роман Рульфо «Педро Парамо» («Pedro Paramo»), який і по сьогодні зберігає репутацію одного із найдовершеніших творів мексиканської прози. У романі йдеться про те, як якийсь Хуан Пресіадо, виконуючи передсмертну волю матері, вирушив на її батьківщину, у село Комала, аби відшукати батька, про якого знав лише, що його звати Педро Парамо. Знайшовши це село, герой зустрічається з різноманітними його мешканцями, котрі розповідають йому свої історії, які поступово зводяться в історію села. Але, як далі з’ясовується, всі жителі села давно померли, а Хуан Пресіадо спілкується з тінями померлих людей, які колись тут жили. З їхніх розповідей постає й історія Педро Парамо — жорстокого тирана, котрий тривалий час висмоктував із села усі сили, але коли він помер, то село без нього не змогло відродитися і вимерло. Історія села набуває значення соціального символу, співвіднесеного з життям Мексики загалом, а в ще ширшому, притчевому, сенсі — стає своєрідною мікромоделлю існування усього людства. Після появи свого знаменитого роману Рульфо більше нічого не написав, віддавшись викладацькій роботі в університеті.


В. НазарецьНа нашому Youtube каналі публікуються відео скорочених творів класиків зарубіжної літератури. Переходьте на канал, підписуйтесь та слідкуйте за новими публікаціями. Кожен день ми додаємо щось новеньке.