Твір на тему: Титан добрих справ

Зарубіжна література - зразки шкільних творів

З давніх-давен міфи були основним способом відчуття, розуміння навколишнього світу. Вони були і залишаються джерелом знань про природу, побут, вірування людей. Грецька міфологія виникла на зламі тисячоліть до н. є. і відіграла важливу роль у розвитку світової культури. Найяскравішим прикладом самопожертви в ім,’я людства є міф про Прометея.

Чому ж героя називають титаном добрих справ? Прометей перший змилостивився над людьми, навчив їх будувати світлі житла, добувати метали, користуватися щедрими дарами природи. Але така благодійність не подобалася Зевсу. Він суворо покарав титана за викрадення і передачу вогню людям. Наказав своєму синові Гефесту прикувати Прометея до скелі. А після повернення останнього з безодні придумав ще тяжчу кару: щоденно Зевсів орел гострими пазурами розривав титанові груди й дзьобав печінку. Прометей залишався стійким й мужньо переносив страшні муки.

Образ титана став світочем у розвитку світової літератури. До нього зверталися Есхіл, Вольтер, Шеллі, Гете, Байрон, Рилєєв, Шевченко.