Дедал та Ікар - ГРЕЦЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Світова література 6 клас - Ніколенко О.М. - Грамота 2014

Дедал та Ікар - ГРЕЦЬКІ МІФИ - МІФИ НАРОДІВ СВІТУ

Коментарі

У Стародавній Греції були напрочуд розвинуті різні ремесла й види мистецтва. У зв'язку з цим у багатьох міфах порушуються проблеми творчого пошуку й змальовано образ творця. Дедал був славетним скульптором, будівничим, різьбярем, винахідником різних інструментів. Саме ймення Дедал з грецької означає робити по-мистецькому. Із пташиного пір'я й воску Дедал зробив для себе та свого сина Ікара великі крила, на яких вони піднялися високо в небо. У захваті, забувши батькову пересторогу, Ікар полинув вище, аж до сонця. Віск на його крилах розтанув, і юнак загинув, а нещасний батько не зміг його врятувати... Образи Дедала й Ікара стали втіленням нестримного творчого пошуку попри небезпеки й перешкоди на цьому шляху.

Ван Дейк. Дедал та Ікар. 1615- 1625рр.

Робота з текстом

1. Розкажіть про працю Дедала в Афінах.

2. Охарактеризуйте образ митця Дедала.

3. Як він потрапив на острів Крит до царя Міноса?

4. Опишіть творіння Дедала, які він зробив на острові Крит.

5. Що спонукало Дедала створити крила?

6. Розкажіть про політ Дедала Й Ікара. Чому він завершився трагічно?

Дайте власну оцінку вчинкові Ікара. Його прагнення злетіти вище — це нерозважливість, неслухняність чи прагнення досягти високої мети? А можливо, щось інше? Доведіть свою думку.


Віртуальна читальня Зарубіжної літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.